Home Najdôležitejšie Bieloruská svetová jednotka napriek drvivému vstupu do Turnaja majsteriek penila: Nedostatok rešpektu zo strany WTA!

Bieloruská svetová jednotka napriek drvivému vstupu do Turnaja majsteriek penila: Nedostatok rešpektu zo strany WTA!

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková

CANCÚN – Napriek drvivej výhre, keď v úvodnom vystúpení proti gréckej súperke Marii Sakkariovej stratila len jedinú hru, nemala bieloruská svetová jednotka Aryna Sabalenková po stretnutí pre organizátorov Turnaja majsteriek pekné slová.

Do prestížneho WTA Finals vstúpila svetová jednotka ako víchor, keď za hodinu aj 16 minút s gréckou náhradníčkou zranenej Češky Karolíny Muchovej stratila v zápase len jedinú hru. Sabalenková po úspešnom vstupe do podujatia na sociálnej sieti nekompromisne skritizovala vedenie ženskej tenisovej asociácie WTA.

“Som rada, že som sa dokázala sústrediť, prekonala podmienky a vyhrala som,” napísala Sabalenková. “Musím ale povedať, že som veľmi sklamaná z WTA a doterajších skúseností na Turnaji majsteriek,” dodala jedným dychom Bieloruska, ktorá si triumfom priblížila post koncoročnej svetovej jednotky.

Nedostatok rešpektu zo strany WTA

“Ako hráčka cítim nedostatok rešpektu zo strany WTA. A myslím, že nie som sama,” narážala Sabalenková na fakt, že hala, v ktorej sa turnaj odohráva, bola v Cancúne dokončená len tesne pred štartom podujatia a tenistky si prvýkrát mohli zatrénovať až deň pred začiatkom WTA Finals. “Úroveň organizácie nezodpovedá tomu, čo od Turnaja majsteriek očakávam. Prvýkrát sme si tu mohli zatrénovať včera. Navyše pri pohybe po kurte mi povrch často nepríde bezpečný a odrazy nie sú konzistentné,” vypenila na sociálnej sieti.

Sabalenkovú v ďalších zápasoch v skupinových bojoch čaká Jelena Rybakinová z Kazachstanu a Američanka Jessica Pegulaová.

Zdroj: ts

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 8 =