Home Najdôležitejšie Bertensová zavŕšila prekvapivé úvodné kolo zápasov na MS WTA Tour

Bertensová zavŕšila prekvapivé úvodné kolo zápasov na MS WTA Tour

SINGAPUR – V druhom dueli Červenej skupiny MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) zdolala Holanďanka Kiki Bertensová nemeckú tenistku Angelique Kerberovú v troch setoch 1:6, 6:3, 6:4.

Úvodné dejstvo sa lámalo hneď na začiatku. Nemecká favoritka odolala za stavu 1:1 dvom brejkbalom a v ďalšom priebehu ťažila z väčšej úderovej istoty. Víťazstvo 6:1 spečatila v geme, ktorý mal štyri zhody a čelila v ňom trom hrozbám straty servisu.

V druhom sete pokračovala spočiatku rodáčka z Brém v nastúpenom trende. Holanďanka zastavila sériu stratených hier pri manku 0:2. Po zmene strán ribrejkom vyrovnala a v závere dominovala. Od skóre 3:3 profitovala z vlastnej aktivity i necharakteristických chýb súperky.

Tretie dejstvo bolo poriadne bizarné. Šnúru siedmich brejkov zastavila Bertensová zvýšením na 5:3, hoci musela ustáť tri brejkbaly za sebou. Záver si skúsene postrážila. V 10. geme premenila víťazným volejom hneď prvý mečbal.

• Bertensová vyhrala už 9. zápas nad členkou top 10 za sebou
  • na víťazné údery dnes dominovala 33:11
  • dopustila sa 12 dvojchýb

Holandská debutantka medzi osmičkou najúspešnejších singlistiek zavŕšila sériu prekvapení, ktorú odštartovali včera Ukrajinka Elina Svitolinová s Češkou Karolínou Plíškovou, ku ktorým sa dnes pridala aj Američanka Sloane Stephensová. „Som veľmi šťastná, že som dnes vyhrala. Po zlom štarte som dokázala otočiť zápas. Po tom prvom sete mi tréner povedal, nech idem za svojimi údermi a hrám agresívnejšie, to mi pomohlo. Veľmi sa mi tu páči a teraz je to ešte lepšie ako vlani, pretože hrám dvojhru,“ zneli prvé slová víťazky.