Home Najdôležitejšie Prekvapenia pokračujú – v Singapure začala víťazne aj Stephensová

Prekvapenia pokračujú – v Singapure začala víťazne aj Stephensová

SINGAPUR – V úvodnom dueli Červenej skupiny MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) zdolala Američanka Sloane Stephensová Japonku Naomi Osakovú 7:5, 4:6, 6:1.

Japonská favoritka mala nervózny vstup do zápasu. Na okamžitú stratu podania odpovedala ribrejkom a zdalo sa, že postupne začína dominovať. Nevyvarovala sa však chýb, čo viedlo za stavu 3:3 k ďalšiemu brejku v prospech Stephensovej. Tá oň po zmene strán najmä vinou dvoch dvojchýb prišla, no v koncovke prvého setu profitovala z väčšej presnosti. Rezultoval z toho obrat zo 4:5 na 7:5.

V druhom dejstve dokázala aktívnejšia rodáčka z Osaky stabilizovať výkon. Na jeho začiatku nevyužila, ale aj odvrátila brejkbaly a v šiestom geme už servis súperky prelomila. V dramatickom závere znížila Američanka z 2:5 na 4:5, no v snahe dotiahnuť sa na súperku nakopila dvojchyby, ktoré znamenali vyrovnanie.

Tretí set sa začal lepšie pre americkú tenistku. Otvorila ho brejkom, ktorý potvrdila po zmene strán napriek manku 0:40. Poistku pridala v piatej hre a zvyšok stretnutia proti viditeľne frustrovanej protivníčke kontrolovala. Za stavu 5:1 premenila zásluhou dvojchyby svetovej štvorky v poradí druhý mečbal.

• v zápase bolo 31 brejkbalov
  • Osaková hrala iba 6. trojsetový duel v sezóne
  • na esá dominovala 7:0
  • spravila až 46 nevynútených chýb

„Som veľmi rada, že to mám za sebou a že mi to vyšlo. Odohrala som veľmi dobrý zápas proti skvelej súperke, ktorá má za sebou vydarenú sezónu. Išla som do toho pozitívne naladená. Som tu prvýkrát v kariére a cítim sa veľmi dobre, ďakujem vám,“ uviedla po zápase šťastná víťazka. O pár minút vstúpia do turnaja aj zostávajúce dve tenistky – skúsená Nemka Angelique Kerberová a holandská debutantka Kiki Bertensová.