Home Najdôležitejšie Bartyová triumfovala v Birminghame, je novou svetovou jednotkou

Bartyová triumfovala v Birminghame, je novou svetovou jednotkou

by Dominika Mikušiaková

BIRMINGHAM – Ashleigh Bartyová zdolala vo finále turnaja kategórie WTA Premier v Birminghame (1 006 263 USD, tráva vonku) Nemku Juliu Görgesovú po setoch 6:3, 7:5.

Na úvod zápasu čelila austrálska tenistka komplikáciám na podaní, keď musela odvracať brejkbaly súperky. Situáciu však zvládla a v nasledujúcom priebehu bola na podaní suverénna. Görgesová robila čoraz viac nevynútených chýb, čo ju v šiestej hre stálo podanie. Bartyová si už záver skúsene postrážila a za stavu 5:3 prvý set dopodávala bez straty fiftínu.

Do druhého setu vstúpila lepšie nemecká tenistka, ktorá sa ujala vedenia 3:0, Bartyová však manko zmazala a onedlho bolo vyrovnané. V závere ukázala úradujúca šampiónka z Roland Garros pevné nervy, keď za stavu 4:5 odvrátila setbal. Za stavu 5:5 si pripísala ďalší úspech na príjme a po zmene strán zápas dopodávala vo veľkom štýle čistou hrou.