Home Správy Bartyová v Birminghame krok od postu svetovej jednotky

Bartyová v Birminghame krok od postu svetovej jednotky

by Dominika Mikušiaková

BIRMINGHAM – Vo finále turnaja kategórie WTA Premier v Birminghame (1 006 263 USD, tráva vonku) sa stretnú turnajová dvojka Ashleigh Bartyová a ôsma nasadená Julia Görgesová.

V prvom semifinále si víťazka Roland Garros Ashleigh Bartyová bez väčších problémov poradila s Barborou Strýcovou 6:4, 6:4. V zápase odvrátila všetkých päť brejkbalov súperky a pomohla si 11 esami. Vyhrala už 11. zápas za sebou a na turnaji nestratila ešte ani set. Víťazstvo ju priblížilo na dostrel aktuálnej svetovej jednotky Naomi Osakovej. Ak zajtra uspeje vo finálovom dueli, v pondelok sa ocitne na tenisovom tróne.

Druhou finalistkou je Julia Görgesová, ktorá zdolala Petru Martičovú 6:4, 6:3. V prvom sete predvádzala Nemka bezchybný výkon na servise a na zisk setu jej stačil brejk na 5:4. V druhom sete síce prišla o brejk z úvodnej hry, v závere však opäť diktovala tempo a za stavu 5:3 ukončila zápas na príjme.