Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

Turnaj majsteriek bez obhajkyne Bartyovej? Nie najlepšia reklama pre najlepšie hráčky sveta

MELBOURNE – Svetová jednotka Ashleigh Bartyová možno nebude obhajovať titul na tohtoročnom Turnaji majsteriek, ktorý sa presunul do mexickej Guadalajary.


Vzhľadom k nešťastnému termínu koncoročného podujatia WTA Finals a tiež náročným herným podmienkam v Mexiku si tak podľa jej kouča Craiga Tyzzera obhajkyňa titulu bude musieť štart na elitnom podujatí ešte dobre premyslieť.

WTA totiž v tomto týždni rozhodla kvôli protipandemickým opatreniam o preložení výberového podujatia z čínskeho Šen-čenu do mexického mesta Guadalajara, kde elitná osmička tenistiek a deblových párov bude o cennú trofej bojovať od 8. novembra. Bartyová je poslednou víťazkou podujatia, ktoré sa uskutočnilo ešte v roku 2019.Nadmorská výška a netypické loptičky

„Práve sme zistili, že sa bude hrať v Mexiku v nadmorskej výške 1500 metrov, a to s beztlakovými loptičkami,“ uviedol kouč Bartyovej a vzápätí jedným dychom dodal: „Tieto loptičky hrozne lietajú. Ak ich používate za normálnych podmienok, vôbec neskáču. To nie je práve najlepšia reklama pre najlepšie hráčky sveta, aby hrali s niečím, s čím obvykle nehrajú.“

Obhajoba prvenstva v Mexiku by navyše podľa slov trénera mohla narušiť Bartyovej prípravu na novú sezónu, pretože po následnom návrate do Austrálie by musela nastúpiť na povinnú dvojtýždňovú karanténu.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × five =