Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Austrálska legenda o budúcnosti kontroverzného Kyrgiosa: Má všetko, čo víťaz potrebuje

SYDNEY – Legendárny 11-násobný austrálsky grandslamový šampión Rod Laver sa vyjadril na adresu budúcnosti kontroverzného krajana Nicka Kyrgiosa.


Dnes už 84-ročná austrálska legenda je presvedčená o tom, že austrálsky šoumen a búrlivák po úspechoch v aktuálnej sezóne v tej nasledujúcej zažiari ešte viac a dokonca môže dosiahnu´t aj na premiérový singlový triumf na grandslame.

VIDEO Vlna kritiky na adresu búrliváka Kyrgiosa: Uťahoval si z Federerovej dojemnej rozlúčky aj z Nadala

Rod Laver, Laver Cup
Legendárny Rod Laver s trofejou pre víťaza Laver Cupu 2022 (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)Asi najlepšie podanie na okruhu

„Kyrgios má všetko, čo víťaz potrebuje, vie zahrať akýkoľvek úder,“ uviedol Laver pre periodikum The Telegraph. „Má asi najlepšie podanie na okruhu, vie hrať pod tlakom a hrá presne,“ dodal na adresu Austrálčana, ktorý okrem wimbledonského finále v tomto roku získal titul vo Washingtone a ďaleko zašiel aj na prestížnom podujatí série Masters v Montreale či na záverečnom grandslame sezóny US Open.

Novak Djokovič, Nick Kyrgios
Srbský tenista Novak Djokovič (vpravo) drží trofej po jeho výhre nad Austrálčanom Nickom Kyrgiosom (vľavo) (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

„Z postupu do finále Wimbledonu som mal radosť, ale myslím, že sám neveril, že by mohol Djokoviča poraziť,“ uviedol Laver na adresu najväčšieho singlového grandslamového úspechu krajana, ale jedným dychom dodal, že to sa pre dvadsaťsedemročného Kyrgiosa v budúcom ročníku zmení.Uvidíte iného hráča

„Už vie, že vie hrať a nemusí sa báť nikoho. Už nepôjde na kurt s tým, že bude super, keď uhrá tri hry. Uvidíte iného hráča. A to je to najlepšie, čo ho mohlo stretnúť,“ uzavrel držiteľ dvoch kalendárnych grandslamov z rokov 1962 a 1969.

Zdroj: ts, Telegraph

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Nadal favoritom na predĺženie víťaznej série: Djokovič sa do nominácie opäť nevošiel

BRATISLAVA – Tenisová ATP zverejnila nomináciu na tradičné ocenenie fair-play za uplynulý rok. Nole opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − 8 =