Home Najdôležitejšie VIDEO Vlna kritiky na adresu búrliváka Kyrgiosa: Uťahoval si z Federerovej dojemnej rozlúčky aj z Nadala

VIDEO Vlna kritiky na adresu búrliváka Kyrgiosa: Uťahoval si z Federerovej dojemnej rozlúčky aj z Nadala

by Roderik Pastier
Nick Kyrgios

LONDÝN – Výnimočne sa tento rok prestížneho Laver Cupu nezúčastnil a bez neho nakoniec slávil Tím sveta premiérovú výhru. Kontroverzný austrálsky tenista Nick Kyrgios sa z londýnskej zastávky exhibičného tenisového zápasu ospravedlnil z rodinných dôvodov, ale napriek tomu sa dokázal v súvislosti s turnajom dostať do centra pozornosti.


Viac ako celkový triumf Tímu sveta zaujala v Londýne dojemná rozlúčka jedného z najlepších tenistov všetkých čias Rogera Federera, ktorý svoju reč k fanúšikom, v ktorej dával zbohom svojej skvelej kariére, emočne úplne neustál a rozplakal sa. Ťarcha okamihu doľahla aj na jeho veľkého rivala a spoluhráča z tímu Európy Rafaela Nadala.

Roger Federer, Laver Cup 2022
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Práve na túto scénu upozornil spomínaný Kyrgios, ktorý zdôraznil to, ako výrazne si líšili výrazy práve Nadala a ďalšieho tenisového velikána Novaka Djokoviča, ktorí sa okrem iného preťahujú o pozíciu historicky najlepšieho hráča na grandslamových turnajoch čo do počtu titulov. Zatiaľ čo Nadal sa bránil slzám, vedľa stojaci Djokovič mal na tvári lišiacky úsmev.

„Novak vie, že šanca na zisk väčšieho počtu grandslamových titulov sa odchodom Federera zvýšila. Rafa je otrasený,” napísal s vloženým smajlíkom vo svojom príbehu na Instagrame, ktorý nazval „Zbohom, kráľovi”. Za svoj vtip schytal na sieťach veľa ostrých slov.

Kyrgios tak znova trochu oživil aj spomienky na zlú krv, ktorá predtým medzi Kyrgiosom a Djokovičom kolovala. A to aj kvôli rôznym postojom k očkovaniu.Austrálčan sa však v poslednej dobe so Srbom udobril, zastával sa ho aj v čase, keď bol na začiatku roka pred štartom Australian Open zadržaný v Melbourne a následne deportovaný z krajiny kvôli problémom s vízami a nezrovnalostiam okolo výnimky z očkovania.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × two =