Home Australian Open Australian Open v ohrození nie je, ubezpečujú organizátori

Australian Open v ohrození nie je, ubezpečujú organizátori

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Prvý grandslamový turnaj sezóny Australian Open prebehne presne podľa plánov. Sú o tom presvedčení organizátori, ktorí veria, že rozsiahle požiare a silné znečistenie ovzdušia v dejisku podujatia Melbourne výraznejšie neovplyvnia program.

Vyhlásili to na margo rastúcich pochybností, keď viacerí protagonisti kvalifikácie vyjadrili nespokojnosť s podmienkami. Vinou požiarov je Melbourne v súčasnosti mesto s najhoršou kvalitou vzduchu. „Vyrojilo sa mnoho špekulácií o Australian Open. Či vôbec bude alebo sa začne neskôr. Odpoveď je jasná, bude,“ citoval web britskej televíznej a rozhlasovej siete BBC riaditeľa turnaja Craiga Tileyho.

Ten ubezpečil, že kvalitu ovzdušia pravidelne kontrolujú: „Ide o komplexnú problematiku. Máte mnoho rôznych zdrojov, ktoré uvádzajú rozdielne údaje o ovzduší. My veríme lekárskym usmerneniam a expertom, ktorý to denne analyzujú. Bezpečnosť a zdravie hráčov sú pre nás priorita.“V priebehu posledných troch dní pritom kritizovalo situáciu v metropole štátu Viktória mnoho hráčov. Slovinka Dalila Jakupovičová pre problémy s dýchaním nedohrala zápas, Brit Liam Broady hovorí o nezodpovednosti organizátorov, výhrady mal aj Brayden Schnur z Kanady či Ukrajinka Elina Svitolinová so Gillesom Simonom z Francúzska, ktorí zatiaľ v dejisku prvého Grand Slamu roka iba trénujú.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 + 16 =