Home Australian Open Jakupovičová na Australian Open prvou obeťou znečisteného vzduchu

Jakupovičová na Australian Open prvou obeťou znečisteného vzduchu

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Tohtoročný Australian Open môže patriť medzi najťažšie v histórii. Požiarmi znečistené ovzdušie si počas prvého kvalifikačného dňa vybralo svoju daň. Slovinka Dalila Jakupovičová na kurte takmer skolabovala.

Štart dnešného hracieho dňa bol organizátormi pre zlý stav ovzdušia o hodinu odložený, napriek tomu mnohí hráči trpeli. Najväčšmi to určite mrzí Jakupovičovú, ktorá musela vzdať zápas 1. eliminačného kola proti Švajčiarke Stefanie Vögeleovej za stavu 6:4, 5:6 zo svojho pohľadu.

„Bála som sa, že skolabujem. Zložila som sa k zemi, lebo som už nemohla chodiť. Nemám astmu, nikdy som nemala problémy s dýchaním a teplo mám rada. Toto pre nás nie je zdravé. Myslela som si, že dnes nebudeme hrať. Prekvapilo ma to, ale nemáme veľmi na výber,“ uviedla Jakupovičovú citovaná televíznou stanicou ESPN.

Na Twitteri sa počas noci objavili správy od očitých svedkov týkajúce sa aj iných hráčov. Číňanka Jou Siao-ti bola schopná podávať v treťom sete proti podobne trpiacej Kanaďanke Eugenie Bouchardovej neraz len zospodu, Brit Liam Broady sa sťažoval, že mal problém s dýchaním už po pár minútach na kurte a jeho krajan Jay Clarke trpel v horúčave a smogu silnými kŕčmi.Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Australian Open v ohrození nie je, ubezpečujú organizátori 16 januára, 2020 - 4:51 pm

[…] štátu Viktória mnoho hráčov. Slovinka Dalila Jakupovičová pre problémy s dýchaním nedohrala zápas, Brit Liam Broady hovorí o nezodpovednosti organizátorov, výhrady mal aj Brayden Schnur z Kanady […]

Reply

Leave a Comment

thirteen − 5 =