Home Správy ATP Cup – sumár 2. dňa: Japonský koncert a dvojitý „kanár“

ATP Cup – sumár 2. dňa: Japonský koncert a dvojitý „kanár“

by David Pavlik

BRISBANE/PERTH/SYDNEY – V Brisbane, Sydney a Perthe dnes ďalšími zápasmi pokračoval ATP Cup 2020.

Skupina E (Sydney)

Argentína – Poľsko 2:1

Úvodný duel dvojok priniesol vyrovnanú bitku. Z triumfu 6:2, 2:6, 6:2 nad Kamilom Majchrzakom sa napokon tešil favorizovaný Guido Pella. Trojsetový bol aj súboj jednotiek medzi Diegom Schwartzmanom a Hubertom Hurkaczom. Renkingové predpoklady sa tentokrát nepotvrdili a triumf 4:6, 6:2, 6:3 bral talentovaný Poliak. Rozhodovala tak štvorhra. Debloví špecialisti González s Moltenim potvrdili rolu favoritov, Kubota s unaveným Hurkaczom zdolali jasne 6:2, 6:4.

Rakúsko – Chorvátsko 0:3

Na úvodný chorvátsky bod sa v Sydney poriadne natrápil Marin Čilič. Niekdajší stabilný člen top 10 zdolal zlepšujúceho sa Rakúšana Dennisa Novaka tesne 6:7(4), 6:4, 6:4. Veľkú bitku priniesol aj očakávaný súboj jednotiek. Borna Čorič si v nej napokon poradil so štvrtým mužom rebríčka Dominicom Thiemom 7:6(4), 2:6, 6:3. Na 3:0 ešte navýšili Ivan Dodig s Nikolom Mektičom, ktorí zdolali dvojicu Oliver Marach/Jürgen Melzer 7:6(4), 6:2.

Skupina B (Perth)

Japonsko – Uruguaj 3:0

Fantastické výkony predviedli japonskí tenisti v zostave bez svojej najväčšej hviezdy Keia Nišikoriho. Skvelé predstavenie odštartoval Go Soeda, ktorý zdolal Marca Cuevasa hladko 6:1, 6:3. Ešte suverénnejší bol jeho tímový kolega Jošihito Nišioka. Pablovi Cuevasovi uštedril debakel 6:0, 6:1. Čerešničkou na torte bolo deblové víťazstvo páru Ben McLachlan a Tošihide Matsui. Druhý menovaný je s vekom 41 rokov najstarším hráčom ATP Cupu. Japonský tandem zdolal pár Behar/Pablo Cuevas 7:6(5), 6:4.

Španielsko – Gruzínsko 3:0

Jeden z hlavných favoritov turnaja odštartoval výborne. Roberto Bautista Agut v úvode uštedril gruzínskej dvojke Aleksandremu Metrevelimu dvojitého „kanára“. Po ňom išiel do hry aj Rafael Nadal. Súboj s gruzínskou jednotkou Nikolozom Basilašvilim si v závere mierne skomplikoval, napokon ho však zvládol v dvoch setoch – 6:3, 7:5. Španielsko si dvojsetové víťazstvo pripísalo aj v záverečnej štvorhre. Pablo Carreňo Busta s Felicanom Lópezom zdolali pár Aleksandre Bakši/George Tzivadze 6:3, 6:4.

Skupina A (Sydney)

Francúzsko – Čile 2:1

Dnešný úvodný duel v Sydney rozhodli už dvojhry. Prvý francúzsky bod získal Benoit Paire. Ten zdolal v súboji dvojok Nicolasa Jarryho 6:7(3), 6:3, 6:3. Ľahšiu prácu so ziskom bodu mal Gael Monfils. Jednu z komét vlaňajšej sezóny Cristiána Garína zdolal 6:3, 7:5. V dueli sa zaskvel aj takouto parádou. Stretnutie uzavrela štvorhra. V nej Čiľania kozmeticky upravili celkové skóre – Garín a Jarry zdolali pár Mahut/Roger-Vasselin 7:5, 6:2.

Srbsko – Juhoafrická republika 3:0

V akcii bolo aj Srbsko s hviezdnym Novakom Djokovičom. Toho na úvod potešil krajan Dušan Lajovič. Vo vyrovnanom súboji dvojok pretlačil Lloyda Harrisa 3:6, 7:6(4), 6:3. Nasledoval spomínaný zverenec Mariána Vajdu v súboji s rekonvalescentom Kevinom Andersonom. Juhoafričan odohral prvý zápas po pol roku, svetovej dvojke však statočne vzdoroval. Napokon uspel Srb po dvoch tajbrejkoch 7:6(5), 7:6(6). V záverečnej štvorhre na 3:0 po výhre 6:3, 6:2 nad Klaasenom s Rölofsom zvýšilo duo Nikola Čačič/Viktor Troicki.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × three =