Home Audio/video Argentínsky bojovník a miláčik publika o pretrvávajúcom trápení: Chcem ukončiť kariéru tak, ako si zaslúžim

Argentínsky bojovník a miláčik publika o pretrvávajúcom trápení: Chcem ukončiť kariéru tak, ako si zaslúžim

by Majo Malinovský
Juan Martín Del Potro

TANDIL – Bývalá svetová trojka a veľký talent argentínskeho tenisu Juan Martín del Potro vinou zranení padol až na aktuálnu 128. priečku a s reštartom jeho kariéry to vôbec nevyzerá dobre. Argentínsky miláčik publika v júni minulého roka podstúpil nevyhnutnú operáciu kolena, ktorá vážne ohrozila jeho ďalšiu kariéru.


31-ročný Argentínčan, ktorý sa v roku 2009 na US Open radoval zo zatiaľ jedinej grandslamovej trofeje, nevidí ani po operácii kolena výrazné zlepšenia a aj keď si doprial viaceré cvicenia s činkami a záťažou, k návratu k tenisovej praxi sa ešte stále neodhodlal.

Nedostatočné fyzické zdravie častokrát ukončí kariéru tenisovej hviezdy podstatne skôr, ale Del Potro zatiaľ napriek neľahkej situácii podobné úmysly nemá. Argentínčan verí, že na dôchodok odíde až v čase, keď bude na svojom vrchole. “Koleno mi naďalej spôsobuje problémy. Sú lepšie dni a aj také, kedy je bolesť veľká. Sú chvíle, kedy mi koleno naozaj vadí. Rovnako ako každý, kto mal problémy s kolenom, cítim to, keď leziem po rebríku, keď nosím váhu alebo pri vlhkosti a daždi,” uviedol Del Potro pre podcast ESPN. “Je bolestivé nájsť cestu späť a chcem sa pokúsiť ukončiť kariéru tak, ako si zaslúžim,” dodal sympatický Argentínčan.Juan Martín del Potro
Juan Martín del Potro (Foto: TASR/AP)

Rodičia ho na veľkých turnajoch ešte nevideli

Rodák z Tandilu síce už niekoľko rokov hrá tenis na vrcholovej úrovni a na konte má množstvo štartov na turnajoch Masters aj grandslamoch, ale jeho rodičia s ním na veľké podujatia nikdy necestovali a nevideli ho naživo v akcii.

“Moji rodičia nikdy neprišli na veľký turnaj, aby ma videli hrať. Keď sa ma ľudia pýtajú, či sa vrátim, je to niečo, čo ma motivuje. Musím hrať znova. Musím ísť so svojou matkou a otcom na turnaj a povedať: “Roger (Federer), pozdrav mojich rodičov, sú z Tandilu,“ dodal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Quería saludarlos y contarles que después de casi dos meses en Miami por la rehabilitación de la rodilla, esta mañana tempranito pude volver a casa 🇦🇷. Ya estoy cumpliendo con la cuarentena como corresponde. Intentaré seguir la recuperación lo mejor que se pueda. Es muy importante cuidarnos entre todos. Cumplir con la cuarentena, hacerle caso a las indicaciones de los especialistas, tener empatía y ser responsables. Es un momento especial, único, que necesita de todos. Quiero agradecer al comandante del vuelo de @aerolineas_argentinas que llegó esta mañana. A toda su tripulación, gente que trabaja poniendo en riesgo su salud, y muchos de ellos encima lo hacen a voluntad. Gracias por los cuidados y la buena onda durante el vuelo. También quiero mandarles un abrazo fuerte a los médicos y profesionales de la salud en este momento difícil. #Yomequedoencasa #QuedateEnCasa . . Early today I arrived home after two months in Miami. Of course, I am already following quarantine at home and will try to go on with my recovery here. It is very important to take care of each other. Please follow the specialists’ advice, be empathetic. It is a special, unique moment and we need to give our best. I want to thank the commander of the Aerolineas Argentinas flight that landed this morning in Buenos Aires. Thanks to all its crew for their kindness during the flight. Also, a big hug to the doctors and health professionals during this difficult times.

Príspevok, ktorý zdieľa Juan Martin del Potro (@delpotrojuan),

Del Potro sa nešťastne zranil počas súboja s Kanaďanom Denisom Shapovalovom na minuloročnom trávnatom podujatí v Queens Clube, keď pri vklze pod sieť zle doskočil na nohu a jeho koleno poriadne utrpelo. Na osemfinálový súboj s Felicianom Lópezom už nenastúpil a od následnej operácie sa stále borí s problémami.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + five =