Home Najdôležitejšie Schmiedlová sa zahrávala s ohňom: Po krutom kanári predviedla obrovskú bojovnosť a odhodlanie

Anna Karolína Schmiedlová

BASTAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa na podujatí vo švédskom Bastade prebojovala do osemfinále.

O postupe slovenskej turnajovej päťky rozhodol dnešný triumf nad francúzskou súperkou Clarou Burelovou. Schmiedlová do zápasu vstúpila katastrofálne, keď v úvodnom sete neudržala ani jedno z troch podaní a po 31 minútach skončila s krutým kanárom – 0:6.

Druhé dejstvo už prinieslo vyrovnanejší súboj, Schmiedlová síce s problémamu udržala v úvodnej hre podanie a v tretej dokonca opäť o servis prišla, ale následný ribrejk na 2:2 Slovenku pozdvihol. Aj keď po siedmej hre opäť bola bližšie k triumfu Burelová, ktorá podávala za stavu 4:3, ale Schmiedlová opäť dokázala na brejk súperky okamžite odpovedať. V jedenástej hre slovenská tenistka odvrátila brejkbal súperky a o osude druhého dejstva rozhodla dvanásta hra, v ktorej Schmiedlová brejka Francúzku a tešila sa z vyrovnania na 1:1 – 7:5.

Rozhodujúce dejstvo sa už potom nieslo jasne v réžii Schmiedlovej. Tá po dvoch brejkoch viedla už 5:0 a na podaní súperky mala mečbal, ale zaváhala a Francúzka následným brejkom duel ešte trochu zdramatizovala. Schmiedlová už ale viac súperke nepovolila a brejkom na 6:2 rozhodla o svojom postupe do osemfinále, v ktorom sa stretne s Rumunkou Buzarnescuovou, ktorá s ďalšou Slovenkou Zlochovou stratila v úvodnom vystúpení len tri hry.