Home Najdôležitejšie Ani tri odvrátené mečbaly nestačili: Kovalík si napriek suverénnemu vstupu v Nemecku o semifinále nezahrá

Jozef Kovalík, Bratislava Open 2023

LüDENSCHEID – Slovenský tenista Jozef Kovalík skončil v osemfinále challengerového antukového podujatia v nemeckom Lüdenscheid s dotáciou 118 tisíc eur.

Kovalík po včerajšom odklade v dnešnom osemfinále podľahol turnajovej osmičke Hugovi Dellienovi z Bolívie za hodinu aj 55 minút 6:1, 1:6 a (3)6:7 a o semifinále si tak v Nemecku nezahrá.

Slovenský tenista vstúpil do zápasu absolútne suverénnym spôsobom, keď v prvom dejstve získal prvých päť hier a na podaní súpera vyhrával 15:0, celý set napokon ovládol len za 22 minút, lenže potom sa karta otočila.

Druhý set identickým skóre vyhral Dellien a v dramatickom treťom dejstve síce za stavu 4:5 odvrátil na podaní súpera úspešne dva mečbaly a dotiahol ho až do tajbrejku, ale v tom už na skúseného antukára z Bolívie nestačil.