Home Najdôležitejšie Andrej Martin bez straty setu do semifinále ATP turnaja v Quite

Andrej Martin bez straty setu do semifinále ATP turnaja v Quite

QUITO – Úspešný kvalifikant Andrej Martin zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP 250 v ekvádorskom Quite (501 345 USD, antuka vonku) francúzsku voľnú kartu Corentina Mouteta 6:3, 6:4.

V prvom sete bol náš tenista v medzihre lepší. Svojou variabilitou robil súperovi problémy a nemuseli ho mrzieť ani menšie komplikácie na začiatku. Najskôr nepotvrdil brejk na 2:0, o chvíľu nevyužil päť brejkbalov na 4:2, ale od stavu 3:3 Mouteta prevalcoval.

V otváracej hre druhého dejstva odolal Francúz trom brejkbalom. V ďalšom priebehu sa roztrhlo vrece s prelomenými podaniami. Francúzsky mladík viedol 3:1, o pár minút išiel Andrej podávať na 5:3, no po ôsmich hrách svietilo na ukazovateli skóre 4:4. Posledné slovo mal skúsenejší Bratislavčan. V poslednom geme „prežil“ tri brejkbaly a napokon premenil víťazným dropvolejom v poradí druhý mečbal.

• zápas trval presne 2 hodiny
  • ponúkol až 26 brejkbalov
  • 9 gemov išlo cez zhodu
  • Moutet spravil 8 dvojchýb
  • ani jeden tenista si nepomohol esom

Vo svojom druhom semifinále na hlavnom okruhu vyzve Andrej Martin španielskeho kvalifikanta Roberta Carballésa Baenu.