Wimbledon
Wimbledon (Foto: TASR/AP)

Americký turnaj definitívne bez divákov, na Wimbledone sú v hre viaceré možnosti

LONDÝN – Organizátori tenisového turnaja vo Wimbledone počítajú s tým, že sa na tribúny dostane len obmedzené množstvo divákov. V hre sú však stále aj ďalšie dve možnosti.


Po tom, ako sa grandslamový turnaj v All England Clube v minulej sezóne pre koronavírus neuskutočnil prvýkrát od roku 1945, je vedenie tento rok pripravené usporiadať ho za akýchkoľvek podmienok. S fanúšikmi alebo bez nich. „V súčasnosti však pracujeme s možnosťou obmedzenej kapacity,“ uviedli vo vyhlásení. So spustením vakcinácie v krajine svitla nádej, že by sa vo Wimbledone mohlo hrať aj bez obmedzení: „Je to veľmi povzbudivá informácia. V súčasnosti je ale ťažké predpovedať, ako tento vývoj ovplyvní vrcholné podujatia. Sme však v neustálom kontakte so zdravotníckymi úradmi a pokúsime sa zostať flexibilní.“

Wimbledon štartuje 28. júna, finále je na programe 11. júla. Informovala o tom agentúra AP.V Charlestone bez divákov

Organizátori antukového tenisového turnaja WTA v americkom Charlestone v piatok informovali, že tento ročník sa uskutoční bez prítomnosti divákov. Dôvodom je aktuálna pandemická situácia. Informovala o tom agentúra AFP.

„Situáciu sme podrobne monitorovali, no počet prípadov v Južnej Karolíne stále narastá. Po dlhej úvahe sme sa napokon rozhodli, že sa Volvo Car Open 2021 uskutoční bez prítomnosti divákov. Chceme zorganizovať podujatie, ktoré hráčkam umožní súťažiť a zarobiť si na živobytie. Veríme, že bezpečnostný protokol, ktorý sme vytvorili v spolupráci s WTA a Lekárskou univerzitou v Južnej Karolíne, nám pre nich umožní vytvoriť vhodné prostredie,“ povedal pre web podujatia riaditeľ Bob Moran.Minulý rok sa podujatie pre pandémiu koronavírusu neuskutočnilo. Úradujúcou víťazkou je tak Američanka Madison Keysová, ktorá triumfovala v sezóne 2019.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

FOTO Ďalšie sklamanie pre Murrayho: Krátko pred svojim úvodným zápasom sa odhlásil z olympijského turnaja

TOKIO – Britský tenista Anday Murray sa krátko pred svojim premiérovým zápasom vo dvojhre odhlásil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 12 =