Home Najdôležitejšie Alex Molčan o spolupráci s Vajdom a prezradil cieľ na budúci rok

Alex Molčan o spolupráci s Vajdom a prezradil cieľ na budúci rok

by Jaroslav Šípkar
Alex Molčan, Tenista roka 2022

Alex Molčan vyhral ocenenie Tenista roka. Prezradil, ako sa mu spolupracuje s trénerom Mariánom Vajdom a aký ma cieľ na budúci rok.


Čerstvý oslávenec Alex Molčan (1. decembra mal 25 rokov) vyhral anketu Tenista roka. Sezónu uzavrel na 50. pozícii, najvyššie bol na 38. mieste a podľa slov jeho trénera Mariána Vajdu je cieľom dostať sa do elitnej tridsiatky.

Molčanovi sa v uplynulej sezóne najlepšie darilo na antuke: finále hral v Marrakéši a Lyone, v semifinále bol v Hamburgu. Ako zhodnotil svoju sezónu pre Nový Čas?

„Veľa vecí mohlo byť aj lepších… Prvá polovica bola taká konštantná, keď som podával kvalitné výkony. Druhá polovica nevyšla tak, ako sme si s tímom priali. To je aj môj cieľ pre budúci rok – podávať konzistentnejšie výkony počas celej sezóny,” prezradil, čo si stanovil s tímom pred ďalšou sezónou.

Počas sezóny nadviazal Molčan spoluprácu s trénerom Vajdom, ktorý dosahoval obrovské úspechy s Novakom Djokovičom a patrí medzi najrešpektovanejších trénerov na okruhu.

„Práca s ním je vynikajúca. Jeho príchod do tímu doniesol mimoriadne profesionálne pohľady na tenis. Dalo mi to strašne veľa aj osobnostne, pretože si cením najmä Mariánov charakter a to, aký je to človek. Všetko klape, ako má. Budeme makať a dúfať, že to najlepšie ešte len príde,” zaželal si najlepší slovenský tenista súčasnosti.

Aktuálne prebiehajú MS v Katare a Molčan netají, že je veľkým priaznivcom futbalu. Komu drží palce na šampionáte?

„Som veľký futbalový fanúšik. Fandím Manchesteru City. Z národných mužstiev favorizujem na šampionáte asi Brazíliu. Ale prajem to aj Messimu a Argentíne. Futbal si vychutnávam. Keby však hrá City finále Ligy majstrov, tak by som bol asi trochu nervózny.”
Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 3 =