INNSBRUCK – Mal byť súčasťou českého daviscupového výberu, ktorý v rakúskom Innsbrucku o postup do štvrťfinále bojoval v Skupine C proti Francúzsku a Veľkej Británii, ale napokon bolo všetko inak.
Aktuálne 272. hráč sveta Lukáš Rosol, ktorý bol svojho času aj svetovou 26., odmietol reprezentovať Česko na finálovom turnaji, pretože sa mu málilo finančné ohodnotenie. Skúsený 36-ročný tenista mal ako piaty český hráč podľa pravidiel ITF dostať 34-tisíc eur, ale sám žiadal za svoju účasť až 81-tisíc. Český zväz sa mu snažil vyjsť v ústrety a ponúkol mu 50-tisíc eur, ale rodák z Brna sa nechcel uspokojiť ani s takouto čiastkou.
“Chlapec to poňal tak, že si na našich mladíčkoch chcel vynútiť súhlas k tomu, že dvojka tímu Tomáš Macháč bude mať nejakých 60-tisíc. A on, ktorý by v Innsbrucku mohol nastúpiť možno do električky, ale určite nie na kurt, chcel mať 81-tisíc eur. Pri tímových súťažiach som nikdy nič absurdnejšieho nevidel, aby si tretí náhradník zažiadal o dva milióny korún za týždeň za nič,” citoval prezidenta českého tenisového zväzu Iva Kaderku web Hospodárskych novín, pre ktorý samotný Rosol nechcel celú situáciu komentovať.
Macháč žiaril, ale Čechom to nestačilo
Česko v náročnej skupine favoritov potrápilo, keď sa zaskvel parádnymi výkonmi predovšetkým talentovaný Tomáš Macháč. Ten proti Francúzsku senzačne nestratil ani set so skúseným Richardom Gasquetom a následne nedal šancu ani britskému favoritovi Danielovi Evansovi, ktorého privádzal do zúfalstva, čo plnou silou počas duelu pocítila aj raketa rozzúreného Brita.
Aj v úvodnej štvorhre proti skúsenej francúzskej dvojici Mahut/Herbert sa spolu s ďalším českým talentom Lehečkom držali veľmi statočne, keď dokonca s francúzskymi favoritmi uhrali set, ale na výhru to napokon nestačilo.
Rosol zamieril do Talianska
Rosol, ktorý bol v pôvodne ohlásenej nominácii trénera Jaroslava Navrátila, ale napokon sa v zostave kvôli finančnému sporu neobjavil, zamieril radšej do talianskeho Forli, kde na challengerovom podujatí vyradením Setkiča ukončil štvorzápasovú sériu prehier.
Zdroj: ts, Hospodárske noviny
Pridajte komentár