Home Najdôležitejšie Príde Australian Open o veľkú hviezdu? Problémy so srdcom

Príde Australian Open o veľkú hviezdu? Problémy so srdcom

by Jaroslav Šípkar
Johanna Kontová

Januárový grandslam Australian Open možno príde o účasť veľkej hviezdy. Hlási problémy so srdcom.


´Grandslamový Australian Open možno prebehne bez bývalej svetovej štvorky a trojnásobnej grandslamovej semifinalistky Britky Johanny Kontovej. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy so srdcom. Priznala, že po zápasoch ju trápilo búšenie srdca a točenie hlavy.

Kontová priznáva problémy so srdcom

Kontová mala výborne rozbehnutú kariéru. V rebríčku WTA bola na štvrtej pozícii. V roku 2016 hrala semifinále Australian Open, v roku 2017 bola v semifinále Wimbledonu a v roku 2019 si zahrala semifinále Wimbledonu. No v sezóne 2021 sa trápila so zdravím. Začiatkom sezóny maródovala pre problémy s bruchom. Nákaza Covidom ju pripravila o Wimbledon aj olympiádu v Tokiu.

„Niekedy mávam búšenie srdca. V podstate sa mi srdcový tep zvyšuje bez dôvodu. Stáva sa, že sa mi točí hlava. Prvýkrát sa mi to stalo v Birminghame 2017, druhýkrát v Pekingu 2018, tretíkrát to bolo pred troma mesiacmi. Nie je dobré ani zábavné, že som pre koronavírus musela vynechať Wimbledon alebo olympijské hry, ale nedá sa to obísť. Považujem sa však za šťastného, pozitívneho a pragmatického človeka, preto chcem všetkých ubezpečiť, že je u mňa všetko v poriadku,” cituje britskú tenistku Give Me Sport.

Od začiatku roku 2020 odohrala Kontová dovedna len 37 zápasov, z nich 19 vyhrala. Vypadla z elitnej stovky rebríčka WTA.

Kontovej prišlo nevoľno aj na US Open 2016, v druhom kole proti Tsvetlane Pironkovej. Dokázala sa však vrátiť a doviesť zápas do víťazného konca.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − one =