PARÍŽ – Devätnásta nasadená Magdaléna Rybáriková si poradila v 2. kole grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) so Švajčiarkou Belindou Benčičovou po výsledku 6:2, 6:4.
Za pomoci viacerých skvelých dropšotov sa Magda ujala brejkom vedenia 2:1. Po zmene strán jej prestalo chodiť prvé podanie a o náskok prišla. Mrzieť ju to nemuselo. Flawilská rodáčka robila v ďalšom priebehu úvodného dejstva množstvo lacných chýb a turnajová devätnástka dokráčala k víťazstvu 6:2.
Na začiatku druhého setu Švajčiarka spresnila hru. Nevyužila však dva brejkbaly na 2:0 a vzápätí znova prišla o servis, keď ju viditeľne trápili Rybárikovej zmeny rytmu. Aj zverenkyňa Petra Hubera si vybrala slabšiu pasáž. Niekoľko chýb a zakrátko prehrávala 2:3, 30:40. V prvej kritickej chvíli zápasu zabrala, udržala si podanie a otočila na 5:3. Štyri mečbaly na príjme následne nevyužila, no gem pri vlastnom podaní zvládla výborne, keď vyprodukovala tri víťazné údery.
Victoire au 2e tour de la Slovaque @RybarikovaMagda face à Belinda Bencic 6-2 6-4 ! #RG18 pic.twitter.com/1KmdZ56m9W
— Roland-Garros (@rolandgarros) 31. května 2018
Zaujalo nás:
- Rybáriková prehrala pred dneškom na Roland Garros všetkých 7 zápasov 2. kola
- na príjme 1. servisu zvládla polovicu výmen
- spravila 26 nevynútených chýb, zatiaľ čo Benčičová až 42
- na sieti bodovala v 15 z 19 prípadov
„Som rád, že sa Magde podarilo v Paríži konečne prejsť cez 2. kolo. Dnes to bol z jej strany skôr bojovný výkon, ale aj také dni patria k tenisu. Verím, že jej víťazstvo nad Benčičovou, ktorá bola v minulosti v elitnej svetovej desiatke, dodá sebavedomie do ďalšieho kola,“ uviedol pre TASR tréner slovenskej jednotky Peter Huber. V 3. kole čaká našu tenistku Ukrajinka Lesia Curenková, ktorá dnes vyradila 15. nasadenú Američanku Coco Vandeweghovú.
Pridajte komentár