Home Audio/video 16-ročný talent Česka na US Open zaujal nie len tenisovým umením: VIDEO, ktoré pobúrilo USA, obletelo svet!

16-ročný talent Česka na US Open zaujal nie len tenisovým umením: VIDEO, ktoré pobúrilo USA, obletelo svet!

by Majo Malinovský
Sára Bejlek, US Open 2022

NEW YORK – Iba 16-ročný český talent Sára Bejlek na záverečnom grandslame sezóny potvrdila svoje kvality, keď po úspešnej kvalifikácii prešla do hlavného pavúka, v ktorom zaujala post absolútne najmladšej hráčky na tohtoročnom US Open.


V kvalifikácii pritom vyradila podstatne skúsenejšie súperky ako Francúzka Kristina Mladenovičová, ktorá bola svojho času singlovou svetovou desiatkou a deblovou jednotkou a tiež Britku Heather Watsonovú. S tou v kvalifikačnom finále zviedla trojsetový boj a radovala sa po peknom obrate 3:6, 6:4, 7:5.

VIDEO WOW! 16-ročný debutujúci talent Česka na US Open vyradil bývalú svetovú desiatku a deblovú jednotku

Pobúrila Ameriku

A práve tento súboj priniesol silné emócie, ktoré Češka po veľkom triumfe a postupe do hlavného turnaja so svojím otcom a tiež trénerom následne na kurte pred zrakmi fanúšikov prežívala. Nadšený tatko a kouč vyobjímali svoju zverenkyňu a niekoľkokrát ju pred zrakmi kamier poťapkali otcovsky po zadku, čo neušlo pozornosti amerického publika a video z tejto scény sa v USA stalo absolútnym hitom.V Česku by to nik neriešil

“Video, ktoré obletelo svet, som videla. Bola to spontánna reakcia a reakcie internetu ma nerozhodili. Otec je môj otec a vždy bude. V Česku by to nik neriešil, ale tu sa k tomu vyjadruje každý!“ uviedla Bejlek k videu s tým, že sa v tíme dohodli, že sa to už nebude opakovať.

Absencia trénera v hľadisku, ktorého nahradil český fedcupový kapitán Petr Pála, pretože otec kouča mladej tenistky náhle upadol do kómy a musel sa tak okamžite vrátiť do Česka, sa ukázala ako dôležitá. Bejlek totiž v prvom kole nenadviazala na kvalifikačné úspechy a favorizovanej Samsonovovej podľahla hladko v dvoch setoch (3:6, 1:6). Aj napriek tomu má za sebou mimoriadne vydarenú grandslamovú premiéru.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 5 =