Home Najdôležitejšie VIDEO Nadal sa vrátil na kurty vo veľkom štýle: Premožiteľ Djokoviča uhral len 2 gemy

Rafael Nadal

RÍM – Prvý zápas po koronapuze absolvoval Španiel Rafael Nadal a druhý nasadený hráč ho odohral vo veľkom štýle. Krajana Pabla Carreňa-Bustu zdolal dvakrát 6:1.

V dueli dvoch Španielov len 14 gemov

Úvod zápasu naznačil, že by mohlo ísť o vyrovnaný duel. Busta mal v prvom geme dokonca brejkbal, ktorý však zostal nevyužitý, rovnako to bolo aj v druhej hre, kde mal príležitosť na prelomenie podania Nadal. Po dvoch hrách však na ukazovateli skóre svietil stav 1:1. Od tohto momentu bol na kurte len jeden hráč. Antukový kráľ vo zvyšku setu vyhral viac gemov ako busta fiftínov. Po 36 minútach bolo v prvej sade vymaľované po výsledku 1:6.

Zdroj: youtube.com (zostrih z prvého setu)

Druhý set bol napriek identickému skóre podstatne vyrovnanejší. V prvej hre sa opäť podobne ako v prvom sete podarilo Bustovi odvrátiť brejbal, ale nikto vtedy netušil, že to bude jeho posledná získaná hra v zápase. V ďalšom priebehu setu Nadal potvrdil pozíciu obrovského favorita zápasu a vyhral rovnako ako v prvej sade 6:1.

V ďalšom kole sa druhý hráč sveta stretne s víťazom zápasu medzi Kanaďanom Raoničom a Srbom Lajovičom.

Zdroj: ts, youtube