Home Audio/video Spor na kurte – frustrovaný Djokovič vynadal rozhodcovi

Spor na kurte – frustrovaný Djokovič vynadal rozhodcovi

Novak Djokovič síce po veľkej bitke vyhral Australian Open, prežíval však v zápase aj veľkú krízu, keď musel odvracať stav 1:2 na sety. Ešte na začiatku celej nepríjemnej série, v druhom sete, si neodpustil sériu rozhnevaných poznámok na rozhodcu Damiena Dumusoisu.

Djokovič mal v druhom sete manko brejku, ktoré odvrátil a vyrovnal na 4:4. Potom však opäť prišiel o podanie na 4:5. Gem poznačili varovania rozhodcu za zdržiavanie hry. Srb pridlho dribloval loptičkou a dostal tak varovanie za prekračovanie povoleného 25-sekundového limitu.

Vzápätí opäť jeho driblovanie prekročilo povolený čas, za čo mu Dumusois odobral prvé podanie a Srb následne prišiel po výmene o servis a poslal tak Thiema servovať na víťazstvo v sete.

Keď sa za tohto stavu menili strany, Djokovič si šiel nahnevaný sadnúť a neodpustil si niekoľko ostrých slov na rozhodcu. Dokonca ho potľapkal po nohách

„Skvelá práca, hlavne pri tom druhom (varovaní). Skvelá práca, spravili ste sa dnes slávnym, skvelé,“ povedal Djokovič a ironicky ukázal palec nahor.