Home Najdôležitejšie Zverev zvládol na ATP turnaji v Šanghaji hektické štvrťfinále proti Federerovi

Zverev zvládol na ATP turnaji v Šanghaji hektické štvrťfinále proti Federerovi

ŠANGHAJ – Piaty nasadený Nemec Alexander Zverev zvíťazil vo štvrťfinálovom zápase turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji (8 322 885 USD, tvrdý povrch vonku) nad švajčiarskou dvojkou žrebu Rogerom Federerom 6:3, 6:7(7), 6:3.

Zverev pôsobil od úvodu na kurte lepším dojmom. Švajčiarsku legendu dostával pod tlak dobrým servisom aj hrou na riterne. Jeho výkon rástol každým gemom. Na podaní predviedol niekoľko čistých hier. K zaslúženému brejkbalu sa dostal v šiestej hre a uspel. Prvé dejstvo za stavu 5:3 úspešne dopodával.

Federer sa v úvode druhého setu pokúsil o zvrat. Nútil Nemca k chybám a získal brejk na 2:0. Manko dvoch gemov mladší z hráčov rýchlo zmazal. V neuveriteľnom závere najskôr nemecký mladík za stavu 5:5 vzal servis súpera, aby následne napriek náskoku 40:0 o ten svoj prišiel. O víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk. Bazilejský rodák v ňom zmazal ďalšie dva mečbaly a po víťazstve 9:7 si vynútil tretie dejstvo.

Doň vletel rodák z Hamburgu ako uragán. Pomohla mu aj dekoncentrácia súpera, ktorý kopil veľké chyby. Výsledkom bol Zverevov náskok 3:0. „Fedex“ sa nevedel priblížiť k výkonu zo záveru druhého setu. K možnosti na ribrejk sa neprepracoval. Protihráča si síce držal na dohľad, no ten si výhodu postrážil. V deviatej hre využil celkovo šiesty mečbal.

• Zverev dominoval na esá 17:3
  • prvýkrát v sezóne zdolal člena top 10
  • Federer nespravil žiadnu dvojchybu
  • v treťom sete dostal trestný fiftín za opakované nešportové správanie
  • vzájomná bilancia je vyrovnaná 5:5

Nemec bude v súboji o finále čeliť víťazovi záverečného štvrťfinálového stretnutia dnešného dňa medzi 11. nasadeným Talianom Matteom Berrettinim a turnajovou štvorkou Rakúšanom Dominicom Thiemom.