Home Správy Zverev zdolal Isnera, poznáme semifinalistov Turnaja majstrov

Zverev zdolal Isnera, poznáme semifinalistov Turnaja majstrov

by Dominika Mikušiaková

LODNÝN – Nemec Alexander Zverev zdolal vo svojom poslednom zápase v skupine Gugu Kuertena na londýnskom Turnaji majstrov (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) Američana Johna Isnera po setoch 7:6(5), 6:3.

V prvom sete podľa očakávaní dlho dominoval servis a žiadne väčšie šance na príjme neprichádzali. Vôbec prvý zápasový brejkbal, ktorý bol zároveň setbalom, si vypracoval Isner za stavu 6:5. Nemec ho odvrátil nechytateľným servisom. V prvom sete tak musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom si Zverev vypracoval minibrejk na 5:4, Isner ho však skvelým riternom okamžite zmazal. Za stavu 6:5 premenil nemecký tenista svoj prvý setbal pri podaní súpera.

Po prehratom prvom sete už nemal Američan šancu na postup zo skupiny. Aj v druhom dejstve hral dlho prím servis. Jediný brejkbal mal Nemec za stavu 4:3 a aj ho úspešne premenil. Následne zápas bez väčších komplikácií dopodával a spečatil tak svoj postup do semifinále.

• Zverev zvýšil vo vzájomnej bilancii na 5:1
  • Isnera prestrieľal na esá pomerom 18:10