Home Najdôležitejšie Zverev po vlažnom priebehu na Turnaji majstrov zdolal Čiliča

Zverev po vlažnom priebehu na Turnaji majstrov zdolal Čiliča

LONDÝN – Nemec Alexander Zverev zdolal na Turnaji majstrov (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) v skupine Gugu Kuertena Chorváta Marina Čiliča po setoch 7:6(5), 7:6(1).

Úvod zápasu lepšie zachytil Čilič a po brejku sa ujal vedenia 3:0. Zverevovi však vyšla na riterne deviata hra a brejkom znížil na 4:5. Prvý set nakoniec dospel do tajbrejku. V ňom sa ujal Nemec vedenia 6:3. Dva setbaly na servise nepremenil, na príjme však po skvelej výmene na tretí pokus set zakončil.

V druhom dejstve obaja hráči neraz strácali náskok 40:0 či 40:15 pri servisoch a museli bojovať cez zhody. V siedmej hre pripravil Čilič najmladšieho účastníka Turnaja majstrov o servis a viedol 4:3. Zverev sa však okamžite vrátil dosiahnutím ribrejku. Čilič musel pri servise za stavu 4:5 odvracať mečbal, ale situáciu ustál. Obaja tenisti predvádzali vlažný tenis s pomerne veľkým počtom nevynútených chýb. Rozhodoval opäť až tajbrejk. V ňom uhral Čilič iba jeden bod, a tak sa z výhry tešil Zverev.

• v tajbrejku druhého setu získal Zverev bod na 5:1 po dvojchybe Čiliča – „jastrabie oko“, ktoré bolo prístupné iba televízii, však ukázalo, že druhý servis padol do kurtu
  • Zverev vyprodukoval 32 nevynútených chýb, Čilič 46
  • na víťazné údery mierne dominoval Nemec – 20:17
  • vo vzájomnej bilancii zvýšil na 6:1
  • na Turnaji majstrov má Chorvát v kariére po dnešku bilanciu 1:9

Zverev sa po výhre ujal vedenia v skupine Gugu Kuertena. Druhý zápas sa však bude hrať až večer medzi Djokovičom a Isnerom. Nemec si najbližšie zahrá proti víťazovi srbsko-amerického duelu, Chorvát sa stretne s porazeným.