Home Najdôležitejšie Zverev je po nevýraznom výkone Federera finalistom Turnaja majstrov

Zverev je po nevýraznom výkone Federera finalistom Turnaja majstrov

LONDÝN – Alexander Zverev zdolal v semifinále Turnaja majstrov Londýne (8 500 000 USD, tvrdý v hale) Rogera Federera po setoch 7:5, 7:6(5).

Celý prvý set bol bez brejkových šancí. Až za stavu 6:5 sa dostal Zverev do riternového vedenia 40:0 a šance sa chopil a premenil hneď prvý setbal.

V druhom sete šiel Federer do brejku na 2:1, ale vzápätí Zverev reagoval ribrejkom. Federer akoby niekoľkokrát sa bál vziať zodpovednosť za rozhodnutie výmen do svojich rúk. Nepadal mu tiež dostatočne prvý servis. Ďalšie šance na brejk neprichádzali ani na jednej strane a tak o víťazovi rozhodoval tajbrejk.  Zverev si vybudoval náskok 6:4, prvý mečbal Federer po peknej výmene odvrátil, druhú už víťazným úderom rozhodol Nemec.

• jedinú dvojchybu zápasu vyprodukoval Zverev
  • Nemec získal po prvom servise 88 % výmen
  • Federer neodvrátil ani jeden brejkbal
  • obaja hráči vyprodukovali 20 nevynútených chýb
  • na víťazné údery dominoval Zverev 23:13
  • na servise vyhral Nemec 80 % výmen

„Chcel by som sa ospravedlniť fanúšikom, je mi jasné, že Roger ich tu mal množstvo. Som neuveriteľne hrdý na celý môj tím. Som šťastný, že som vo finále, nemám k tomu čo iné povedať,“  Zverev sa po triumfe len ťažko zmohol na slová.

Jeho finálovým súperom bude lepší z dvojice Novak Djokovič alebo Kevin Anderson.