Home Najdôležitejšie Žreb Roland Garros: Schmiedlová vyzve niekdajšiu finalistku, Šramková proti bývalej parížskej semifinalistke, na Kovalíka sa usmialo šťastie

Žreb Roland Garros: Schmiedlová vyzve niekdajšiu finalistku, Šramková proti bývalej parížskej semifinalistke, na Kovalíka sa usmialo šťastie

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stretne v prvom kole Roland Garros s kvalifikantkou Sarou Erraniovou.

Tridsaťsedemročná Talianka je finalistkou parížskeho grandslamového podujatia z roku 2012 a v rebríčku WTA bola aj singlovou päťkou a deblovou jednotkou.Druhá slovenská zástupkyňa Rebecca Šramková, ktorá postúpila do hlavnej súťaže z kvalifikácie, sa v 1. kole stretne s Američankou Amandou Anisimovou. Talentovaná rodáčka z New Jersey, ktorá bola svojho času aj 21. hráčkou sveta, sa v roku 2019 na Roland Garros prebojovala až do semifinále.

Kovalík lucky loserom

Jozef Kovalík sa dostal do hlavného pavúka ako “lucky loser”, v úvodnom zápase narazí na Američana Marcosa Girona, ktorý sa v Paríži dostal najďalej do tretieho kola.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + 19 =