Home Najdôležitejšie Znudený Kyrgios vypúšťal zápas, po ňom vysmial Vekičovú

Znudený Kyrgios vypúšťal zápas, po ňom vysmial Vekičovú

NEW YORK – Poriadne divadielko predvádzal v 2. kole US Open Austrálčan Nick Kyrgios. Francúza Pierra-Huguesa Herberta síce zdolal 4:6, 7:6(6), 6:3, 6:0, ale zápas sprevádzali kontroverzie.

Znudený výraz tváre, odfláknuté údery, druhé podania lietajúce rýchlosťou 220 km/h, množstvo dvojchýb či nulová snaha riternovať. V takomto rozpoložení bol austrálsky búrlivák, čo viedlo k tomu, že k nemu v druhom sete zišiel z empajru rozhodca Mohamed Lahyani aby mu dohovoril. V tom čase sa už z tribún ozývalo na adresu rodáka z Canberry bučanie rozhorčených divákov.

Slová padli na úrodnú pôdu. Za stavu 2:5 Nick zabral, set nakoniec získal v dramatickom tajbrejku a razom bol ako pokropený živou vodou. Dovtedy mal na konte 12 dvojchýb, vo zvyšných dvoch dejstvách už nepridal žiadnu ďalšiu a francúzskeho súpera jasne prevalcoval. Svoje schopnosti demonštroval napokon aj „kanárom“.

Ďalšie kontroverzie prišli po zápase. „Nevedela som, že empajroví rozhodcovia majú povolené slovne motivovať hráčov,“ reagovala na Twitteri na komunikáciu Kyrgiosa s Lahyanim Chorvátka Donna Vekičová. „Haha, ironické od niekoho, kto dostáva na kurte rady od trénera každý týždeň a ešte aj vypadol z US Open,“ kontroval jej Austrálčan, ktorý mal v minulosti konflikt aj s jej švajčiarskym priateľom Stanom Wawrinkom.

Opäť sa potvrdilo, že Kyrgios často najskôr koná, až potom premýšľa. Svoju nevyberanú reakciu po chvíli zmazal a chybu si priznal. „Nemal som ‚tweetovať‘ tak skoro po zápase. Každý má právo na názor, ale môžem ťa ubezpečiť, že nešlo o koučovanie,“ odpísal neskôr chorvátskej kráske.