Home Správy Zlochová tesne bez semifinále ITF turnaja v Darwine

Zlochová tesne bez semifinále ITF turnaja v Darwine

DARWIN – Zuzana Zlochová prehrala vo štvrťfinále turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v austrálskom Darwine (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) s domácou dvojkou žrebu Lizette Cabrerovou 6:2, 6:7(3), 2:6.

Úvodný set bol až nečakane jasne v réžii bojnickej rodáčky. Viedla už 5:0 s tromi brejkmi, keď prišiel odpor súperky. Na viac ako zisk dvoch gemov nestačil.

V druhom dejstve bola Zuzka tá, kto musel mazať stratu. Z 0:3 znížila na 2:3, no následne ju nepodržal servis a favoritka sa jej opäť vzdialila. V závere naša tenistka vyrovnala z 2:5 na 5:5 a napokon sa dostal k slovu tajbrejk. V ňom bodovala od stavu 3:3 iba Austrálčanka.

Tretí set pripomínal v mnohom ten prvý. Len roly si hráčky vymenili. Slovenka sa zmobilizovala až pri skóre 0:5 a viac ako dve hry z toho nevyťažila.