Home Správy Zlochová neuspela v divokom štvrťfinále ITF turnaja v Čchang-ša

Zlochová neuspela v divokom štvrťfinále ITF turnaja v Čchang-ša

ČCHANG-ŠA – Zuzana Zlochová prehrala vo štvrťfinále turnaja ITF World Tennis Tour v čínskom Čchang-ša (60 000 USD, antuka vonku) s domácou Kuo Chan-jü v troch setoch 6:3, 5:7, 5:7.

V úvodnom sete si hráčky podaním príliš nepomáhali. Ako prvá si ho udržala Slovenka, keď zvyšovala na 3:1, o pár minút po ďalšom podobnom úspechu dokonca na 5:1. V koncovke sa jej nedarilo spraviť posledný krok. Napokon premenila v deviatom geme celkovo ôsmy setbal.

Druhé dejstvo bolo naďalej bohaté na brejky. Zuzka viedla 2:0 i 3:1. Číňanka vyrovnala v šiestej hre, keď si udržala servis. Nasledovalo ďalších päť brejkov. Nakoniec túto sériu ukončila v poslednej možnej chvíli Kuo Chan-jü – 7:5.

V treťom sete prelomených podaní neubudlo. Bojnická rodáčka viedla 2:0, ale súperka rýchlo vyrovnala. Od tohto momentu sa roztrhlo vrece s brejkmi. Čínska tenistka mohla duel ukončiť za stavu 5:4, ale nepremenila tri mečbaly. V 12. geme si vypracovala ďalšie šance, celkovo štvrtú využila.

• zápas trval 2 hodiny a 51 minút
  • zrodilo sa v ňom 24 brejkov, hráčky si vypracovali celkovo 42 brejkbalov
  • Zlochová spravila 10 dvojchýb

Do WTA rebríčka si pripíše 29-ročná slovenská tenistka 15 bodov a z 366 pozície sa posunie o približne 25 miest vyššie.