Home Správy Zlochová bez straty setu do semifinále ITF turnaja v Cairnse

Zlochová bez straty setu do semifinále ITF turnaja v Cairnse

CAIRNS – Štvrtá nasadená Zuzana Zlochová zdolala vo štvrťfinále turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v austrálskom Cairnse (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) Japonku Mičiku Ozekiovú 6:3, 6:3.

Zápas sa začal sériou troch prelomených servisov. Naša tenistka následne zvýšila na 3:1 a ďalší priebeh úvodného dejstva kontrolovala. Po brejkovej poistke na 5:2 síce prišla po druhý raz o podanie, no v deviatej hre využila na príjme v poradí tretí setbal.

V druhej časti sa odpútala Zuzka do vedenia 3:0. Japonka po zmene strán znížila a v ďalších minútach sa začal brejkový festival. Skončil sa až v úplnom závere, keď sympatická Slovenka za stavu 5:3 duel doservovala.

• z 18 gemov získala až 11 hráčka na riterne
  • ani jedna z tenistiek si nepomohla esom
  • Ozekiová mala 83-percentné zapojenie prvého podania
  • Zlochová na turnaji ešte nestratila ani set, v žiadnom nepustila súperke viac ako štyri gemy

O finále zabojuje rodáčka z Bojníc proti druhej Slovenke v „pavúku“ Tereze Mihalíkovej alebo domácej dvojke žrebu Olivii Rogowskej.