Home Audio/video Získa Česko najlepšiu ruskú tenistku do svojich radov? Je tu môj domov

Získa Česko najlepšiu ruskú tenistku do svojich radov? Je tu môj domov

by Majo Malinovský
Jekaterina Alexandrovová

PRAHA – V susednom Česku žije od jedenástich rokov a pozná ho možno lepšie ako svoje rodné Rusko. Rodáčka z Čeljabinsku Jekaterina Alexandrovová (25) sa s rodičmi presťahovala do Prahy a u našich susedov sa jej náramne zapáčilo.


Česko si nevie vynachváliť

“Je tu môj domov,” priznáva aktuálne najlepšia ruská tenistka, ktorej v rebríčku WTA momentálne patrí 27. priečka. Niet divu, že práve Ruska dlhodobo žijúca v Česku dopĺňa domáci turnaj Tipsport Elite Trophy na pražskej Štvanici zložený výlučne z domácich tenistiek. Alexandrovová sa predstaví v drese Ružového tímu, ktorý ako nehrajúca kapitánka vedie Petra Kvitová.

Sympatická Ruska už pred pár rokmi uvažovala o českom občianstve, ale napokon z toho nejak zišlo: “Čo sa mi tu páči? Všetko. Všetko je krásne. Naozaj. Oproti Rusku je tu strašný pokoj. A výborné podmienky na hranie, veľa kurtov,” pochvaľuje si.Jekaterina Alexandrovová (Foto: TASR/AP – Dmitri Lovetsky)

Čo bude ďalej sa uvidí

Pred štartom pražského podujatia tak pochopiteľne prišla reč aj na to, či by aktuálne o zmene občianstva uvažovala. “Už je to dávno, Zmotávam sa v tom tam a späť. Zatiaľ mi to vyhovuje tak, ako to je. Čo bude ďalej, to sa uvidí,” uviedla pre tenisovysvet.cz ruská hráčka, ktorá už plynule hovorí česky.

O tom, že na rodnú domovinu ale stále nedá dopustiť svedčia jej slová o pôsobení v ruskej reprezentácii: “Na turnajoch hrám sama za seba, ale keď som hrala za Rusko Fed Cup, bol to fakt skvelý pocit,” uviedla Alexandrovová.Video: Tenisový Svět

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × four =