Home Najdôležitejšie Žiadna úcta! Otec Caroline Wozniackej zúri: Budúci rok na Roland Garros hrať nebudeme

Žiadna úcta! Otec Caroline Wozniackej zúri: Budúci rok na Roland Garros hrať nebudeme

by Jaroslav Šípkar
Caroline Wozniacka, US Open 2023

Otec Caroline Wozniackej Piotr zúri! Hovorí o nedostatku úcty k jeho dcére a vyhlasuje, že budúci rok na Roland Garros Caroline nebude hrať.

Piotr Wozniacki, otec a tréner šampiónky Australian Open 2018 a bývalej svetovej jednotky, ostro kritizuje WTA a organizátorov grandslamového Roland Garros po tom, čo odmietli dať jej dcére divokú kartu do hlavného turnaja.

“Samozrejme, mohli by sme hrať kvalifikáciu, pretože rating to umožňuje. Caroline však povedala, že celý život tvrdo pracovala a veľa dosiahla, nezačína teraz ako juniorka. Človeku, ktorý v tomto športe niečo dokázal, treba prejaviť úctu,” rozohnil sa Piotr Wozniacki, ktorého cituje portál Sport.pl.

“Nerobí to však WTA, ani ITF. Caroline povedala, že je to ťažké a že ak nedostane divokú kartu na Roland Garros, nebude hrať. Namiesto prihlášky do kvalifikácie sa rozhodla počkať, ako odpovedia na jej žiadosť. Podporujem ju. A môžem povedať, že budúci rok tam Caroline určite nebude hrať. Už sme sa rozhodli,” vyhlásil rezolútne otec Wozniackej. “Pretože nemá zmysel to zažívať znova. Ak nás neberú vážne, potom je to mrhanie naším úsilím.”

Piotr Wozniacki jedných dychom zaútočil aj na WTA: “Dovoľte mi povedať ešte jednu vec o ľuďoch, ktorí organizujú turnaje v Ríme a Roland Garros. Nechcem na nich útočiť. Konajú vo vlastnom záujme – taký je život. WTA však robí veľkú chybu. Je to skvelý šport – prestížny, zarábajúci, ženy sa tu môžu naplno realizovať, skoro ako chlapi. Neexistuje žiadny iný šport, kde by ženy mohli zarábať veľké peniaze. No akoby chceli skutočne ukázať, že ženám je lepšie neusilovať sa o úspech, ale zostať doma. WTA sú len písmená,“ cituje Sport.pl slová Wozniackej otca Piotra.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + 14 =