Home Najdôležitejšie Zahodené mečbaly ich mrzieť nemuseli: Mihalíková s americkou parťáčkou po veľkom boji vyradili ruský pár

Tereza Mihalíková, Viktória Kužmová

STUTTGART – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková si na antuke v nemeckom Stuttgarte spoločne s americkou parťáčkou Alyciou Parksovou zahrá o semifinále.

Na podujatí WTA 500 s celkovou dotáciou takmer 800-tisíc eur zdolalo slovensko-americké duo v dnešnom dramatickom osemfinále ruský pár Yana Sizikovová/Alexandra Panovová a vybojovalo si postup do štvrťfinále.

Prvý set za 38 minút ovládli Mihalíková s Parksovou, ktoré v piatej hre na podaní odvrátili dva brejkbaly súperiek a brejkom vo ôsmej hre a následnom udržaní servisu rozhodli o triumfe 6:3.

Druhé dejstvo odštartovali Mihalíková s Parksovou okamžitým brejkom, ale ruské duo dokázalo z 0:2 otočiť na 3:2. Podobne ako v prvom sete aj v druhom rozhodla ôsma hra, v ktorej si pre zmenu podanie stratil slovensko-americký pár a Rusky sa za 41 minút radovali z identického triumfu 6:3.

Rozhodujúci supertajbrejk bol ako na hojdačke, Mihalíková s Parksovou viedli 2:0, následne prehrávali 2:3, ale dokázali otočiť na 6:4 a potom aj 8:5. Drámu priniesol záver, keď slovensko-americký pár viedol 9:5, ale zahodil tri mečbaly po sebe aby napokon na podaní súperiek uzavrel zápas triumfom 10:8.

V boji o semifinále na Mihalíkovú s Parksovou čakajú Krawczyková so Schuursovou.