Home Audio/video Zahadzovanie brejkbalov mu bolo osudným: Kovalík v Barcelone vzdoroval bývalej svetovej desiatke

Jozef Kovalík

BARCELONA – Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel na antukovom podujatí ATP Barcelona Open Banc Sabadell v boji o osemfinále.

Slovenský kvalifikant v súboji s turnajovou šestnástkou a bývalou svetovou desiatkou Kanaďanom Denisom Shapovalovom doplatil na zahadzovanie brejkbalov, keď hneď v tretej hre prvého setu zahodil dve možnosti na brejk a po strate podania v desiatej hre za 43 minút favoritovi podľahol 4:6.

V druhom dejstve mal zverenec trénera Borisa Borgulu opäť ako prvý v tretej hre na rakete brejkbal, ktorý ale zahodil a následne si prišiel o vlastné podanie. V siedmej hre sa ešte Kovalík mohol vrátiť do zápasu, keď na servise Kanaďana vyhrával 40:0, ale trestuhodne zahodil všetky štyri ponúknuté brejkbaly a v druhom sete prehral 3:6.

Kanaďan, ktorý si k postupu pomohol až trinástimi esami, v osemfinále narazí na víťaza zápasu Pedro Cachin verzus Stefanos Tsitsipas.

Tridsaťročný Kovalík predtým v prvom kole vyradil domáceho Španiela Pedra Martineza v troch setoch 6:2, 2:6 a 7:5.

dvojhra – 2. kolo: Denis Shapovalov (Kan.-14) – Jozef KOVALÍK (SR) 6:4, 6:3, Grigor Dimitrov (Bulh.-11) – Emilio Gomez (Ekv.) 6:3, 6:1

Zdroj: ts, TASR