Home Najdôležitejšie Za skrat v Acapulcu bude pykať: Olympijský šampión Zverev spoznal dodatočný trest za atak na rozhodcu

Za skrat v Acapulcu bude pykať: Olympijský šampión Zverev spoznal dodatočný trest za atak na rozhodcu

by Majo Malinovský
Alexander Zverev, Skrat, Acapulco

LOS ANGELES – Nemecký tenista Alexander Zverev dostal za neslušné a násilné správanie sa na turnaji ATP v mexickom Acapulcu ročný podmienečný trest. Ak ho poruší, nezahrá si osem týždňov.


Je v podmienke

Okrem toho dostal Zverev aj dodatočnú pokutu 25.000 dolárov. O treste informovali v utorok agentúry AFP a AP. “Ak sa počas trvania podmienky vyvaruje ďalšieho prehrešku, bude mu pokuta a ďalšie sankcie odpustené,” uvádza vyhlásenie Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

VIDEO Zverev totálne stratil nervy: Po šialenom výstupe na turnaji skončil!

Tretí hráč svetového rebríčka pyká za výbuch hnevu vo štvrťfinále štvorhry v Acapulcu, keď mu po prehre praskli nervy a napadol empajrového rozhodcu Alessandra Germaniho. Olympijský šampión spolu s Brazílčanom Marcelom Melom podľahli britsko-fínskemu tandemu Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara 2:6, 6:4, 6:10. Krátko po skončení zápasu prešiel Zverev k empajru, do ktorého začal nahnevane udierať raketou a takmer trafil nohy rozhodcu. Pred ďalšími údermi mu vulgárne nadával.ATP ho za to vylúčila z dvojhry a nemohol tak v Acapulcu obhájiť titul. Hneď po vylúčení z turnaja dostal Zverev pokutu 40.000 dolárov, zároveň mu prepadla aj prémia v hodnote 30.000 dolárov, ktorú na podujatí vybojoval a nezískal ani body do svetového rebríčka.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four + seven =