Home Najdôležitejšie Z kvalifikácie až do finále: Lukáš Klein v Nemecku zabojuje o premiérovú trofej

Z kvalifikácie až do finále: Lukáš Klein v Nemecku zabojuje o premiérovú trofej

Lukáš Klein

TROISDORF – Slovenský tenista Lukáš Klein zabojuje na challengerovom podujatí v nemeckom Troisdorfe o premiérovú víťaznú trofej na challengerovom okruhu.

Rozhodla o tom jeho dnešná výhra nad nemeckým talentom Henrim Squirem, s ktorým síce prišiel o servis hneď v úvodnej hre zápasu, ale následne po dvoch brejkoch za 43 minút úvodný set vyhral 6:4. V druhom to už bola jasná záležitosť 24-ročného rodáka zo Spiša, ktorý na kurte jasne dominoval a za 32 minút v druhom sete stratil jedinú hru – 6:1.

Aktuálne 327. hráč sveta, ktorý sa do hlavného turnaja dostal len vďaka úspešnej dvojkolovej kvalifikácii, nestratil v štyroch súbojoch hlavnej časti ani set a zajtra ho čaká boj o premiérovú víťaznú trofej z challengerového okruhu, v ktorom jeho kvality preverí aktuálne 200. hráč sveta Belgičan Zizou Bergs, s ktorým Klein odohrá prvý vzájomný duel.

semifinále: Lukáš Klein (Q) – Henri Squire (Nem) 6:4, 6:1 za 1 hodinu aj 15 minút