Home Najdôležitejšie Wozniacka vydrela na MS WTA Tour víťazstvo nad Kvitovou

Wozniacka vydrela na MS WTA Tour víťazstvo nad Kvitovou

SINGAPUR – V dnešnom úvodnom dueli Bielej skupiny MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) zdolala Caroline Wozniacka z Dánska Češku Petru Kvitovú 7:5, 3:6, 6:2.

Prvý set bol od začiatku vyrovnaný. Česká ľaváčka sa snažila byť aktívnejšia, no bola to svetová trojka, kto sa v ôsmom geme presadil na príjme. Vzápätí nevyužila pri vlastnom podaní setbal na 6:3, ale v koncovke ťažila z viacerých nepresností súperky. Za stavu 6:5 si pri celkovo treťom setbale počkala na chybu Kvitovej.

Druhé dejstvo sa začalo sériou troch brejkov. Bílovecká rodáčka následne zvýšila na 3:1, na čo zareagovala Dánka prestávkou na ošetrenie. Po zatejpovaní ľavého kolena vyrovnala, no od siedmej hry ťahala za kratší koniec.

Do rozhodujúcej časti vstúpila sústredenejšie dánska kráska, ktorá vnútila Češke dlhé výmeny. Na okamžitý brejk nadviazala v piatom geme a viedla 4:1. Žiadne komplikácie v závere nedopustila, keď profitovala predovšetkým z lepšej fyzickej pripravenosti.

• Kvitová zahrala 40 víťazných úderov pri rovnakom počte nevynútených chýb
  • Wozniacka skončila v tejto tabuľke pravdy s kladnou bilanciou 19:14
  • na príjme 1. servisu získala úctyhodných 49 percent výmen
  • Kvitovú porazila prvýkrát po sérii 4 prehier

„Dnes som hrala lepšie ako proti Plíškovej. Petra je hráčka, ktorá má ohromnú silu a vie využiť aj malú stratu koncentrácie. Preto bolo dôležité aj pri väčšom náskoku nepoľaviť. Verila som, že tento zápas dovediem do víťazného konca,“ uviedla v prvom rozhovore víťazka. Keďže dospel zápas do troch setov, obe tenistky majú stále šancu na postup do semifinále. Viac svetla vnesie do situácie druhý dnešný duel, v ktorom si o pár minút zmerajú sily Ukrajinka Elina Svitolinová a Češka Karolína Plíšková.