Home Najdôležitejšie Wimbledonský premožiteľ Molčana schytal tvrdý trest a cíti krivdu: Nespravodlivé!

Wimbledonský premožiteľ Molčana schytal tvrdý trest a cíti krivdu: Nespravodlivé!

by Majo Malinovský
Mikael Ymer

ŠTOKHOLM – Švédsky tenista Mikael Ymer dostal 18-mesačný dištanc za to, že v roku 2021 vynechal tri dopingové testy.


Dvadsaťštyriročný hráč bol pôvodne zbavený obvinení, no Medzinárodná tenisová federácia (ITF) uspela s odvolaním sa na Športový arbitrážny súd v Lausanne (CAS). Informovala o tom agentúra AFP.

Cíti krivdu

“Proti tomuto obvineniu som bojoval na pojednávaní a v júni 2022 ma nezávislý tribunál zložený z troch arbitrov očistil. Stojím si za tým, že sa necítim byť vinný zo spáchania priestupku. Ich rozhodnutie opäť ma súdiť a následne uznať za vinného, považujem za nespravodlivé,” napísal na Twitteri.Nezabezpečil dodržanie antidopingových predpisov

CAS vo svojom vyhlásení uviedol: “Ymer priznal dve zlyhania, tretie nezastihnutie napadol. Argumentoval, že pracovník dopingovej kontroly nevyvinul primeraný pokus ho nájsť, keďže bol ubytovaný v inom hoteli ako pôvodne plánoval. Práve Ymer však nezabezpečil dodržanie antidopingových predpisov, keď  miesto svojho pobytu neoznačil dôsledne.”

Ymer predpokladal, že akýkoľvek rozpor medzi jeho skutočným a deklarovaným miestom pobytu napraví jeho agent alebo tenisové orgány. CAS sa rozhodol pre 18-mesačný dištanc namiesto dvojročného, ktorý požadovala ITF.

Švéd na nedávno skončenom grandslamovom turnaji vo Wimbledone vypadol v treťom kole s Kolumbijčanom Danielom Galanom. Jeho úvodným súperom na turnaji bol Slovák Alex Molčan, ktorého zdolal v troch setoch 6:3, 6:3, 6:4.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + 16 =