Home Audio/video Wimbledonská šampiónka siaha na ďalšiu grandslamovú trofej: Rybakinová v Melbourne vyzve Azarenkovú

Wimbledonská šampiónka siaha na ďalšiu grandslamovú trofej: Rybakinová v Melbourne vyzve Azarenkovú

by Majo Malinovský
Jelena Rybakinová, Australian Open

MELBOURNE – Kazašská tenistka Jelena Rybakinová sa stala prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


Jelena Rybakinová, Jelena Ostapenková, Australian Open
Jelena Ostapenková a Jelena Rybakinová (Foto: TASR/AP – Aaron Favila)

Vlaňajšia wimbledonská šampiónka zdolala vo štvrťfinále v pozícii nasadenej dvadsaťdvojky sedemnástku “pavúka” Lotyšku Jelenu Ostapenkovú 6:2, 6:4.

V dueli o postup do finále nastúpi proti Bieloruske Victorii Azarenkovej. Dvojnásobná šampiónka z rokov 2013 a 2012 vyradila tretiu nasadenú Američanku Jessicu Pegulovú 6:4, 6:1.

Rybakinová, ktorá v osemfinále vyradila najvyššie nasadenú Poľku Igu Swiatekovú, v zápase s Ostapenkovou ťažila z kvalitného podania. Vďaka piatemu esu premenila v poradí piaty mečbal.“V záverečnom geme som bola nervózna, dokázala som však udržať na uzde svoje emócie. Podmienky sa po zatiahnutí strechy v aréne Roda Lavera zmenili. V Melbourne však treba s tým vždy rátať, že počasie sa v priebehu dňa mení,” uviedla Rybakinová v prvom pozápasovom interview.

Azarenková odplatila Pegulovej prehru z 1. kola Australian Open z roku 2021. Američanke nevychádzalo prvé podania a spravila až 31 nevynútených chýb.

“Vedela som, že ak chcem proti Jessice uspieť, musím predviesť svoj najlepší tenis. Som hrdá na to, ako som dokázala splniť herný plán. Bola som trochu nervózna, veď v hľadisku sedel Rod Laver, no zvládla som to. Mala som navrch vo výmenách,” pochvaľovala si Bieloruska.

ženy – dvojhra – štvrťfinále: Victoria Azarenková (Biel.-24) – Jessica Pegulová (USA-3) 6:4, 6:1, Jelena Rybakinová (Kaz.-22) – Jelena Ostapenková (Lot.-17) 6:2, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − 9 =