Sabine Lisická
Sabine Lisická (Foto: TASR/AP - Ben Curtis)

Wimbledonská finalistka či dcéra československej grandslamovej šampiónky: V Trnave aj tenistky z elitnej svetovej stovky

TRNAVA – Na októbrovom prvom ženskom turnaji zo série EMPIRE Indoor Tennis Tour 2022 sa predstavia aj tenistky z elitnej svetovej stovky rebríčka WTA.


Mihalíková, Šramková aj Lisická

Medzi prihlásenými hráčkami figurujú Slovenky Tereza Mihalíková s Rebeccou Šramková či Nemka Sabine Lisická – wimbledonská finalistka z roku 2013 a bývalá svetová dvanástka.

V prvej verzii tzv. akceptačného listu sú aj Ruska Anna Kalinská (51. v rebríčku WTA vo dvojhre), Srbka Alexandra Kruničová (75.), Číňanka Wang Sin-jü (77.) a Rakúšanka Julia Grabherová (97.). Medzi zaujímavými menami sú aj tradičné účastníčky trnavských turnajov z minulosti – Maďarka Réka-Luca Janiová (114.), Nemka Tamara Korpatschová (116.) alebo Ruska Vitalia Diačenková (123.)V Trnave aj dcéra československej grandslamovej víťazky

V Trnave chce hrať aj Elizabeth Hana Mandliková – dcéra československej grandslamovej šampiónky Hany Mandlíkovej, ktorá však reprezentuje už USA. Do klubu TC EMPIRE si v októbri nájde cestu aj bývalá členka trnavskej medzinárodnej akadémie Anna Blinkovová z Ruska – 149. hráčka rebríčka. Informovala o tom stránka tcempire.sk.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 3 =