Novak Djokovič
Novak Djokovič po prílete do Belehradu (Foto: TASR/AP - Darko Bandić)

Wimbledon bez Djokoviča? Britskí fanúšikovia v tom majú jasno

LONDÝN – Neúčasť srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča na úvodnom grandslame sezóny rozdelila svet na dva tábory, ale Australian Open ani zďaleka nemusí byť jediný grandslam, na ktorom sa srbský velikán neobjaví.


Ešte počas grandslamového sviatku v Melbourne prišli hlasy z Francúzska, kde vzhľadom na infekčnosť variantu omikron vláda presadzovala taktiež prísnejšie opatrenia a že na veľkých športových podujatiach nezaočkovaní športovci nebudú môcť súťažiť.

Novak Djokovič a Roger Federer okamžite reagovali na rekordný historický zápis Nadala

A tak sa zdá, že aj Británia si žiada niečo podobné. Podľa ankety na denníku Express, do ktorej sa zapojilo viac ako 40 tisíc respondentov, by srbská svetová jednotka mala dosta´t šancu štartovať v All England Clube len v prípade, ak sa tiež nechá zaočkovať.80 percent je proti

Skoro 80 percent hlasujúcich vyjadrilo jasný postoj v zmysle, že by Djokovič nemal hrať na žiadnom grandslamovom podujatí, ak nezmení svoj postoj k vakcinácii a nedá sa zaočkovať, len 7689 hlasujúcich súhlasí s udelením výnimky pre srbskú jednotku.

Vzhľadom na masívnu podporu Djokoviča počas boja s austrálskymi úradmi a následnou deportáciou z krajiny ide o vcelku prekvapivé výsledky, ktoré svedčia o tom, že medzi fanúšikmi sa Srb neteší až takej popularite, ako by sa mohlo zdať.

Srbská jednotka by sa najbližšie mala objaviť na svojom obľúbenom podujatí v Dubaji, kde v minulosti už päťkrát triumfoval. Pre účasť nepotrebuje žiadne očkovanie, stačí mu jeden negatívny PCR test.

Zdroj: ts, Express

About Majo Malinovský

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + six =