Home Najdôležitejšie Wimbledon 2023: Molčan, Schmiedlová a Hrunčáková spoznali svojich súperov

Wimbledon 2023: Molčan, Schmiedlová a Hrunčáková spoznali svojich súperov

by Majo Malinovský
Alex Molčan

LONDÝN – Slovenský tenista Alex Molčan sa v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone stretne s nenasadeným Švédom Mikaelom Ymerom.


Slovenské trio spoznalo súperov

Molčan zatiaľ odohral s Ymerom dva vzájomné zápasy a v oboch ťahal za kratší koniec. Ak by slovenský tenista uspel, jeho súperom v druhom kole by mohol byť deviaty nasadený Taylor Fritz. Práve s Američanom sa stretol minulý rok v 3. kole Wimbledonu a podľahol mu v troch setoch. Molčan vlani absolvoval premiéru v hlavnej súťaži na tráve All England Clubu.

Na Annu Karolínu Schmiedlovú čaká švajčiarska kvalifikantka Viktorija Golubičová, Viktória Hrunčáková si zmeria sily s 28. nasadenou Belgičankou Elise Mertensovou. Rozhodol o tom piatkový žreb v Londýne.

Schmiedlová má s Golubičovou vyrovnanú bilanciu 1:1. V prípade postupu by mohla v 2. kole naraziť na 25. nasadenú Američanku Madison Keysovú. Hrunčáková, ktorá sa prebojovala do hlavnej súťaže z kvalifikácie, sa doposiaľ stretla s Mertensovou trikrát a všetky vzájomné zápasy prehrala. Víťazku tohto súboja čaká v druhom kole úspešnejšia z duelu dvoch hráčok s voľnou kartou medzi Američankou Venus Williamsovou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Dvadsaťpäťročná Hrunčáková má na tráve formu, čo v júni potvrdila postupom do semifinále dvojhry na turnaji WTA v holandskom Hertogenboschi. Vo štvorhre sa po boku svojej krajanky Terezy Mihálikovej dostala až do finále.Aj s Rusmi a Bielorusmi

Vo Wimbledone na rozdiel od minulého roka budú môcť štartovať aj hráči z Ruska a Bieloruska. Najvyššie nasadený Španiel Carlos Alcaraz bude v 1. kole čeliť Francúzovi Jeremymu Chardymu, svetová dvojka a obhajca titulu Srb Novak Djokovič narazí na opačnej strane “pavúka” na Pedra Cachina z Argentíny. Tretí nasadený Rus Daniil Medvedev začne proti domácemu Britovi Arthurovi Ferymu.

Svetová jednotka Poľka Iga Swiateková si v úvodnom kole zmeria sily s Číňankou Lin Ču, druhá nasadená Bieloruska Arina Sobolenková narazí na Maďarku Pannu Udvardyovú. Obhajkyňa titulu Jelena Rybakinová z Kazachstanu sa v pozícii turnajovej trojky stretne s Američankou Shelby Rogersovou.

Kompletný žreb prvého kola Wimbledonu žien nájdete TU a mužov TU.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 17 =