Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Wawrinka terčom vyhrážok: Vyhraj, inak ťa zabijem

PARÍŽ – Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka čelí vyhrážkam smrťou a nadávkam najhrubšieho zrna. Po tom, čo postúpil do druhého kola v Paríži, zdieľal na sociálnej sieti pocity úzkosti a tlaku na jeho osobu. Anonym sa mu vyhrážal smrťou.


„Ak nevyhráš, prídem do Ženevy a zabijem ťa,“ bolo napísané v správe adresovanej Švajčiarovi.

Po prvom sete to dokonca vyzeralo tak, že Wawrinka zápas s Američanom Paulom prehrá, ale následne sa mu podarilo zvrátiť vývoj stretnutia. Mohol si vydýchnuť, pretože človek, ktorý mu adresoval nepríjemné správy, s najväčšou pravdepodobnosťou vyhral.

Aktuálne dvadsiaty hráč sveta aj napriek obavám hovorí o nenávistných správach aj do médií. Známy Švajčiar chce poukázať na to, s akými ohavnostiami sa musia tenisti stretávať. V nedávnej minulosti o tom informovala aj Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová a rasistické vyhrážky boli adresované aj Francúzovi Monfilsovi.„V tomto zápase som ukázal bojovnosť, presne takéto zápasy potrebujem,“ vydýchol si po víťaznej bitke. „Rád by som sa ešte dostal na vrchol, do mojej najlepšej formy. Moja kariéry je pomaly na konci, ale v zime budem tvrdo trénovať, aby bola nasledujúca sezóna úspešná,“ dodal Wawrinka.

V boji o štvrťfinále sa stretne s turnajovou päťkou Andrejom Rublevom z Ruska.

dvojhra – 2. kolo:
Stan Wawrinka (Švajč.-12) – Tommy Paul (USA) 4:6, 7:6 (3), 6:2

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × one =