Home Správy Wawrinka je späť – v Rotterdame si v súboji veteránov zahrá o titul

Wawrinka je späť – v Rotterdame si v súboji veteránov zahrá o titul

Stan Wawrinka

ROTTERDAM – Dnes sa rozhodlo o finalistoch turnaja ATP 500 v Rotterdame (2 098 480 EUR, tvrdý povrch v hale). V prvom semifinále sa stretli Gael Monfils a Daniil Medvedev. V druhom zas Stan Wawrinka s Keiom Nišikorim.

Gael Monfils vs Daniil Medvedev 4:6, 6:3, 6:4

Mladý Rus začal stretnutie lepšie, ale o druhý tohtosezónny titul si nakoniec nezabojuje. Naopak, o svoj prvý turnajový triumf tohto roka si zahrá Gael Monfils.

V prvom dejstve viedol Medvedev 3:2, potom sa však Monfils dotiahol na 4:4. Rozhodujúci brejk na 5:4 získal Rus a šiel do vedenia 1:0 na sety.  V druhom sete viedol Francúz 3:0, no vďaka brejku znížil Medvedev na 2:3. Na to skúsený rodák z Paríža regoval ribrejkom na 4:2. Šance uzavrieť set mal aj na príjme, ale nakoniec musel o výhre v druhom dejstve rozhodnúť podaním. V tretej časti začal opäť lepšie Francúz, keď viedol 2:0, Medvedev sa vrátil na 3:3. Ako rozhodujúci sa ukázal brejk na 5:4, po ktorom už Monfils poľahky zápas doservoval.

V celom stretnutí mal Medvedev desať brejkbalov, z ktorých využil päť. Zaujímavú štatistiku mal aj na príjme. Po riterne prvého servisu získal 38 % bodov, po druhom 26 %.

Stan Wawrinka vs Kei Nišikori 6:2, 4:6, 6:4

Švajčiarsky trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka kvôli zraneniu výrazne poklesol v rebríčku ATP a od roku 2017 sa nevedel prebojovať do finále. Pomaly sa však opäť vracia a treba s ním počítať aj v záverečných fázach turnajov. Dnes sa prebojoval do finále cez smoliara Keia Nišikoriho, ktorý po piatich finálových účastiach za dva roky v januári v Brisbane zlomil prekliatie a získal titul. O ďalší si však na teraz nezahrá.

Raketový štart mal práve Švajčiar, keď sa ujal vedenia 4:0. Nišikori potom síce získal jeden brejk, ale v konečnom zúčtovaní tým len kozmeticky upravil výsledok prvého setu. Ale v druhom to bol práve on, kto si vybudoval náskok 4:0. Aj Wawrinka jedným prelomeným servisom ešte kozmeticky upravil výsledok, ale stretnutie muselo ísť do rozhodujúceho dejstva. To bolo po celý čas bez brejkov. Za stavu 5:4 sa skúsený rodák z Lausanne dostal k mečbalu na príjme a ten využil, čím zaknihoval postup do finále.

Finálové stretnutie medzi Stanom Wawrinkom a Gaelom Monfilsom je na pláne zajtra od 15:30.