Viktória Morvayová
Viktória Morvayová (Foto: Flickr - Juan Pelegrín)

Výsledok, ktorý rozhodne stojí za pozornosť: Morvayová získala jeden z najväčších skalpov v kariére!

BARRANQUILLA – Slovenská tenistka Viktória Morvayová (377.) získala na ITF turnaji v kolumbijskej Barranquille jeden z najväčších skalpov svojej kariéry.

21-ročná Morvayová v osemfinálovom zápase vyradila 110. hráčku sveta Maďarku Réku Lucu Janiovú po setoch 6:4, 6:4.

Na kolumbijskom harde obe tenistky od úvodu kvalitne servovali, ale servisgemy Morvayovej boli jednoznačnejšie, keď na prvých štyroch returnoch Janiová nebola ani raz na zhode. To sa v závere setu naplno prejavilo, v deviatej hre slovenská tenistka čistou hrou brejkla Maďarku a po udržanom podaní viedla prekvapujúco 1-0.

Aj v druhom dejstve Janiová výsledkovo a herne zaostávala, keď za stavu 1:1 prišla o servis, ale v nasledujúcich momentoch sa jej podarilo vyrovnať na 3:3. Morvayová podobne ako v prvom sete opäť udrela v koncovke, keď sériou dvoch hier strhla víťazstvo na svoju stranu.

Vo štvrťfinále slovenská tenistka s maďarskými koreňmi narazí na víťazku zápasu medzi Ukrajinkou Volodkovou a domácou Herazo. Morvayová v Kolumbii štartuje aj vo štvorhre, kde s Američankou Blackovou budú dnes v noci proti domácemu páru Carreno/Gonzálezová plniť rolu favoritiek.

About Roderik Pastier

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …