Home Najdôležitejšie Vyradilo ho zranenie z Roland Garros: Wimbledon prišiel o ruskú hviezdu

Vyradilo ho zranenie z Roland Garros: Wimbledon prišiel o ruskú hviezdu

by Majo Malinovský
Wimbledon

LONDÝN – Na trávnatom povrchu neodohral v tejto sezóne ani jediný zápas a už druhý rok po sebe bude chýbať na vrchole trávnatej sezóny v londýnskom Wimbledone.


Bývalá svetová sedmička a aktuálna jedenástka Karen Chačanov sa na najslávnejšom turnaji nepredstaví. Na nedávnom Roland Garros, kde v štvrťfinále podľahol v štyroch setoch neskoršiemu šampiónovi Novakovi Djokovičovi, si privodil únavovú zlomeninu jedného z krížových stavcov a na tráve sa tak v tejto sezóne nepredstaví.

Wimbledon vynechá tak ako vlani

“Toto vyhlásenie sa mi nepíše ľahko, ale musím vás informovať o mojom odstúpení z nadchádzajúceho Wimbledonu. Kvôli nešťastnému zraneniu, ktoré som utrpel na French Open (stresová zlomenina a čiastočná zlomenina krížovej kosti S1), sa nebudem môcť zúčastniť Wimbledonu druhý rok po sebe. Rozhodnutie stiahnuť sa nebolo ľahké a počas týchto niekoľkých týždňov som až do konca čakal, že sa budem môcť zotaviť, no môj lekársky tím ma uistil, že v mojom prípade to nie je možné,” uviedol na sociálnej sieti ruský tenista.Bude pri pôrode druhého syna

“Akokoľvek je to náročné, teraz sa sústredím na zotavenie, budem usilovne pracovať, aby som sa uzdravil a vrátil sa na turnaje v auguste. Zároveň som šťastný, že mám pri sebe svoju rodinu a som vďačný, že môžem byť pri pôrode môjho druhého syna, ktorého už čoskoro čakáme. Zostávam odhodlaný a použijem tento neúspech ako motiváciu vrátiť sa a dúfam, že aj naďalej budem dosahovať to, čo chcem,” informoval o očakávaní druhého syna Chačanov.

“Ďakujem za pochopenie a vašu neustálu podporu, veľa to pre mňa znamená,” uzavrel svoj príspevok s fotografiou z Wimbledonu.

Zdroj: ts, Instagram – Karen Chačanov

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − twelve =