Home Najdôležitejšie Vyradil Kleina aj grandslamového víťaza Thiema: Bratislavský Peugeot Slovak Open ovládol veľký kanadský talent

Vyradil Kleina aj grandslamového víťaza Thiema: Bratislavský Peugeot Slovak Open ovládol veľký kanadský talent

by Majo Malinovský
Gabriel Diallo, Peugeot Slovak Open 2023, Bratislava, Trofej

BRATISLAVA – Kanadský tenista Gabriel Diallo sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.


Joris De Loore, Gabriel Diallo, Peugeot Slovak Open 2023, Bratislava, Trofej
Joris de Loore a Gabriel Diallo s trofejami (Foto: TASR – Dano Veselský)

Vo finále zdolal Belgičana Jorisa de Looreho 6:0, 7:5 a získal druhý singlový titul na ATP Challenger Tour. Vlani v auguste nenašiel premožiteľa na domácej pôde v Granby.

Kanadský daviscupový reprezentant si z NTC odnáša prémiu 19.650 eur pred zdanením a 125 bodov do svetového rebríčka. V Bratislave potvrdil, že mu hard sedí. V 2. kole vyradil najvyššie nasadeného Rakúšana Dominica Thiema a vo štvrťfinále slovenskú singlovú dvojku Lukáša Kleina.

Diallo v prvom sete finálového zápasu na dvorci dominoval, keď trikrát prelomil podanie De Looreho a uštedril mu “kanára”. Dvadsaťdvaročný Kanaďan hral rýchlo, z forhendu dokázal súpera zatlačiť do defenzívy a pripraviť si dobré pozície na zakončenie výmen. V šiestom geme využil pri servise Belgičana tretí setbal.

V druhom dejstve sa De Loore zlepšil a držal so súperom krok do stavu 5:5. V dvanástom geme ho Diallo brejkol, premenil štvrtý mečbal a stal sa prvým kanadským singlovým šampiónom v histórii bratislavského challengeru. V onlajn vydaní svetového rebríčka sa posunul na 130. miesto.

Gabriel Diallo, Peugeot Slovak Open 2023, Bratislava
Oslavujúci Gabriel Diallo (Foto: TASR – Dano Veselský)

“Ďakujem môjmu trénerovi Nicovi, vyhrali sme spolu druhý challenger. Dúfam, že prídu ďalšie trofeje. Veľká vďaka patrí aj bratislavským divákom za podporu. Povzbudzovali ma najmä počas zápasu s Dominicom Thiemom, ktorý bol mimoriadne náročný, a aj počas dnešného duelu. Skvelú robotu odviedli aj organizátori turnaja. Jorisovi blahoželám k úspešnému turnaju. Dúfam, že to nebolo jeho posledné finále,” uviedol Diallo v slávnostnom príhovore.

dvojhra – finále: Gabriel Diallo (Kan.) – Joris De Loore (Belg.) 6:0, 7:5

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − five =