Home Najdôležitejšie Vyhrali ho aj Habšudová, Kučera, Hantuchová, Hrbatý a Cibulková: Hopmanov pohár bude opäť súčasťou kalendára!

Vyhrali ho aj Habšudová, Kučera, Hantuchová, Hrbatý a Cibulková: Hopmanov pohár bude opäť súčasťou kalendára!

by Majo Malinovský
David Haggerty

NICE – Hopmanov pohár bude v roku 2023 opäť súčasťou tenisového kalendára.


Majstrovstvá sveta miešaných družstiev sa uskutočnia 19.-23. júla vo francúzskom Nice. Oznámili to predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie ITF.

V rokoch 1989-2019 sa konal Hopmanov pohár v austrálskom Perthe. Trikrát v ére samostatnosti sa zo zisku diamantových loptičiek tešili slovenskí tenisti.

V roku 1998 triumfovali v Perthe Karina Habšudová a Karolom Kučerom, v januári 2005 Daniela Hantuchová s Dominikom Hrbatým. Dlhoročný líder daviscupového tímu sa zapísal na listinu víťazov Hopmanovho pohára aj v roku 2009 po boku Dominiky Cibulkovej.Špičkoví hráči na jednom kurte

“Sme radi, že Hopmanov pohár sa po štyroch rokoch vracia do tenisového kalendára. Tešíme sa, že jeho dejiskom bude krásne prímorské mesto Nice. Táto súťaž mala v srdciach tenisových fanúšikov vždy špeciálne miesto. Mnohí z nich si v júli určite nenechajú ujsť príležitosť vidieť špičkových svetových hráčov na jednom kurte,” uviedol prezident ITF David Haggerty.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − eleven =